تاریخ: ۱۵:۵۴ :: ۱۳۹۷/۰۳/۰۶

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از بابلسر، همه ساله با آغاز تابستان و آغاز فصل گرما منطقه های شمالی کشور و مازندران بویژه شهر ساحلی و گردشگری بابلسر با خیل شگرف مسافرانی روبه‌رو بوده که برای استفاده از مواهب خداوندی و دریای زیبای مازندران عازم این منطقه می‌شوند. وضع بهداشت […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از بابلسر، همه ساله با آغاز تابستان و آغاز فصل گرما منطقه های شمالی کشور و مازندران بویژه شهر ساحلی و گردشگری بابلسر با خیل شگرف مسافرانی روبه‌رو بوده که برای استفاده از مواهب خداوندی و دریای زیبای مازندران عازم این منطقه می‌شوند.

وضع بهداشت در سطح سواحل مطلوب نیست

یکی از مسافرانی که از استان اصفهان به این شهرستان سفر کرده بود در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: متاسفانه وضع بهداشت در سطح سواحل مطلوب نبوده و این مبحث نشان دهنده عدم رسیدگی مسئولین به ساحل و بهداشت هست.

وی اضافه کرد: هر ساله اعتبارات زیادی برای اجرای طرح‌های متفاوت در سواحل هزینه می‌شود اما نتیجه، نتیجه رضایت قسمتی نیست.

عدم حضور مسافران در دریا به معنای شکست اقتصادی

مسافر دیگری که از استان تهران برای گذران وقت ها فراغت با خانواده به بابلسر سفر کرده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: اگر شرایط بهداشتی در سطح سواحل مناسب نباشد مطمئن باشید که سال آینده به این شهرستان سفر نخواهم کرد و عدم حضور مسافران به معنای شکست اقتصادی منطقه هست.

این مطلبو از دست ندید!  بهار ۹۸| زیبایی جهان در باغ جهان‌نمای شیراز؛ جلوه‌های ناب طبیعت بهاری+فیلم

وی اضافه کرد: زیادی از کودکان و نوجوانان با پای لخت در سطح سواحل راه می‌روند و بازی می‌کنند و وجود زباله و نخاله‌های غیربهداشتی که از رودخانه‌ها به دریا و ساحل آمده علت بروز بیماری‌های عفونی می‌شود.

آن چه خواندید گوشه‌ای از درد و دل مسافران در مورد وضع زیست محیطی در سطح سواحل بابلسر بوده که در ادامه به طور ویدیویی تقدیم حضورتان می‌شود.

مسئولین استانی نیز با هدف رفع کردن مشکلات فرهنگی، اجتماعی و بهداشتی سواحل استان مازندران نیز نشست‌های برگزار کرده که شاید راهگشای مقطعی و مسکنی در حوزه سالم‌سازی سواحل استان مازندران تا انتهاء تابستان باشد.

گزارش و گفت و گو از هومن رمضانیان