تاریخ: ۱۱:۵۲ :: ۱۳۹۶/۰۴/۲۵
مازندران میزبان ۱۵ آلاله زهرایی می شود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، سردار عبدالله ملکی پیش از ظهر یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اعلام اینکه استان مازندران در سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) میزبان ۱۵ شهید دوران دفاع مقدس می‌شود، اظهار داشت: این شهدا که به تازگی مورد تفحص قرار گرفتند، روز پنج‌شنبه […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، سردار عبدالله ملکی پیش از ظهر یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اعلام اینکه استان مازندران در سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) میزبان ۱۵ شهید دوران دفاع مقدس می‌شود، اظهار داشت: این شهدا که به تازگی مورد تفحص قرار گرفتند، روز پنج‌شنبه ۲۹ تیر ماه در شهرهای ساری، بابل، بندپی شرقی بابل، بابلسر و بلده نور، تشییع و خاکسپاری خواهند شد.

مدیرکل حفظ آثار مازندران با بیان اینکه شهدای گمنام در تاریخ ۲۶ تیر ماه تحویل مسئولان استانی خواهند شد، افزود: قرار است این شهدا از محور هراز وارد استان شوند و ساعت ۶ بعد از ظهر همان روز در میدان قائم آمل مورد استقبال قرار گیرند.

سردار ملکی اضافه کرد: مراسم وداع با ۱۵ شهید دوران دفاع مقدس در شب ۲۶ تیرماه (دوشنبه) بعد از نماز مغرب و عشاء در حسینیه عاشقان کربلای سپاه ساری برگزار می‌شود و بعد از مراسم وداع، ۱۳ شهید گمنام به شهرهای مورد نظر انتقال داده خواهند شد و در اختیار مسئولین سپاه شهرستان‌ها قرار خواهند گرفت، همچنین دو شهید گمنام که قرار است در ساری تشییع شوند، تحویل سپاه کربلا خواهند شد.

وی اضافه کرد: این دو شهید گمنام ۱۷ و ۲۲ ساله که به ترتیب در عملیات کربلای ۴ (ام‌الرصاص) و خیبر (جزیره مجنون) به شهادت رسیدند، پس از تشییع به محل خاکسپاری ستاد سپاه کربلا و ستاد نیروی انتظامی استان، انتقال داده و تدفین می‌شوند.

این مطلبو از دست ندید!  حضور گردشگران عامل سرزندگی، ایجاد درآمد و اشتغال جوانان است

سردار ملکی زمان تشییع شهدای گمنام ساری را ساعت ۹ و ۳۰ صبح اعلام کرد که از میدان شهدا به سمت امامزاده یحیی ساری توسط هیئت های عزادار، تشییع می‌شوند.

وی زمان تشییع این ۱۵ شهید را روز پنجشنبه ۲۹ تیر ماه اعلام کرد و گفت: سه شهید گمنام ۱۷، ۲۵ و ۲۶ ساله که به ترتیب در عملیات‌های بدر(شرق دجله)، کربلای ۴ (ام الرصاص) و خیبر (جزیره مجنون) به شهادت رسیدند، بعد از ظهر همان روز در شهرستان بلده نور تشییع خواهند شد.

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس استان مازندران افزود: شهرستان بابلسر میزبان ۵ شهید گمنام است که سه شهید ۳۵، ۲۱ و ۱۹ ساله  که در عملیات‌های خیبر (جزیره مجنون)، بدر (شرق دجله) و محرم (شرهانی) تفحص شدند در هادی‌شهر و دو شهید ۱۶ و ۱۹ ساله که در عملیات خیبر و بدر به شهادت رسیدند، در پدافند هوایی این شهرستان مورد خاکسپاری قرار خواهند گرفت.

سردار ملکی با اعلام اینکه سه شهید گمنام میهمان مردم شهر بندپی شرقی بابل هستند، گفت: این سه شهید در عملیات های خیبر (جزیره مجنون)، بدر (شرق دجله) و والفجر هشت (فاو) تفحص شدند که به ترتیب ۳۰، ۱۹ و ۲۰ ساله هستند.

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس مازندران در پایان خاطرنشان کرد: هویت دو تن از شهدای مورد نظر مشخص شده که اطلاعات و مشخصات این شهدا متعاقبا اعلام خواهد شد.