تاریخ: ۱۵:۳۹ :: ۱۳۹۸/۰۲/۳۱

مصطفی استاد چینی گر، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، گفت: یک حلقه مار افعی توسط یکی از همیاران محیط زیست زنده گیری و به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول تحویل داده شد. وی اظهار داشت: این حلقه مار افعی توسط یگان حفاظت محیط […]

مصطفی استاد چینی گر، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، گفت: یک حلقه مار افعی توسط یکی از همیاران محیط زیست زنده گیری و به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول تحویل داده شد.

وی اظهار داشت: این حلقه مار افعی توسط یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان در طبیعت رهاسازی گردید.

چینی گر بیان کرد: مار‌ها از خزندگان باارزش هستند که نقش موثر و مفیدی در چرخه‌های غذایی و اکولوژی طبیعت دارند و یکی از نقش‌های آن‌ها کنترل جوندگان و بیماری‌ها در طبیعت است.

این مقام مسئول تاکید کرد: به همین دلیل شهروندا، از کشتار این گونه‌های ارزشمند خودداری کرده و در هنگام حضور در زیستگاه خزندگان بویژه مار‌ها نکات ایمنی را رعایت نمایند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول در ادامه افزود: به منظور جلوگیری از وقوع اتفاقات ناگوار، لازم است اماکن مسکونی واقع در روستا‌ها و خانه‌های عشایری نیز موارد ایمنی رعایت کرده تا از ورود این موجودات به داخل منزل جلوگیری شود.

این مطلبو از دست ندید!  بازداشت سناتورجمهوریخواه آمریکا به اتهام سوءاستفاده جنسی ازکودکان