گروه: اخبار
تاریخ: ۱۴:۱۴ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
ماراتن تبلیغات غیرقانونی کاندیداهای شورا در بروجرد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛و به نقل از  بازتاب بروجرد ۲۲۲ نفر در شهر بروجرد برای حضور در پنجمین دوره انتخابات شورای شهر ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۷۰ نفر تایید صلاحیت شدند، رقابت بین ۱۷۰ نفر از مدتها قبل به صورت پنهانی و آشکار […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛و به نقل از  بازتاب بروجرد ۲۲۲ نفر در شهر بروجرد برای حضور در پنجمین دوره انتخابات شورای شهر ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۷۰ نفر تایید صلاحیت شدند، رقابت بین ۱۷۰ نفر از مدتها قبل به صورت پنهانی و آشکار آغاز شده است.

گرچه هنوز مهلت قانونی تبلیغات کاندیداها آغاز نشده اما برخی از کاندیداها فرصت را در این ایام غنیمت می دانند و برای معرفی خود دست به تبلیغات زودهنگام زده و هر روز با برنامه ای نو و جدید به رقابت می پردازند.

هر روز کاندیداها سعی می کنند تا با اقدامی جالب و عجیب از دیگر رقبا سبقت بگیرند و از هر راهی هم که شده وارد شورا شوند، همین امر سبب شده تا بدون توجه به قانون انتخابات به صورت پنهان و آشکار دست به تبلیغات بزنند.

واقعیت این روزهای تبلیغات انتخاباتی در بروجرد این است که هر چه تبلیغات بیشتر، آراء هم بیشتر و شانس ورود به شورای شهر هم افزایش می یابد، شاید هم زیاد مهم نیست این تبلیغات قانونی باشد یا غیرقانونی.

تخلفات غیرقانونی کاندیداهای شورای شهر بروجرد به اوج خود رسیده و از حضور در مراسم و محافل گذشته به طوری که با خرید از هر فروشگاه یک کارت تبلیغاتی هم دیده می شود، البته بیشتر فعالیت کاندیداها و طرفداران آنها شب هنگام است و این کارت ها را از لای درب به داخل منازل انداخته و تبلیغات را در سکوت انجام می دهند.

بسیاری از کاندیداها بر این عقیده هستند که هم اکنون تایید صلاحیت آنها انجام شده و تبلیغات زودهنگام هم نمی تواند در سرنوشت آنها موثر باشد و می کوشند تا در ۱۸ روز باقیمانده برای ورود به شورا تلاش کنند.

"حمیدرضا بوالحسنی" رئیس دادگستری بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: با توجه به این که برخی از کاندیداهای شورای شهر تایید شده اند اما این افراد باید در زمان قانونی اقدام به تبلیغات نمایند و هر گونه اقدامی مانند پخش کارت و دیگر تخلفات آنها رصد می شود.

وی اضافه کرد: بعد از برگزاری انتخابات این افرادی که تبلیغات زودهنگام داشته اند چه رای بیاورند و چه رای نیاورند به عنوان متخلف محسوب می شوند و هم اکنون همه این تخلفات در کمیته امنیتی تخلفات  مستند شده و در پرونده آنها قرار می گیرد.

به گفته وی کاندیداها بهتر است به جای تبلیغات زودهنگام و غیر قانونی برنامه های خود به صورت کامل آماده کنند تا در زمان قانونی آنها را برای مردم بازگو کنند.

رئیس دادگستری بروجرد اظهار داشت: هر گونه تخلف کاندیداها اعم از پخش کارت، فیلم و عکس رصد می شود و در زمان مورد نظر به این تخلفات رسیدگی خواهد شد.

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از بازتاب بروجرد بهتر است کاندیداهایی که برای شورای شهر بروجرد ثبت نام کرده اند با حرکت در مسیر قانونی نشان دهند که برنامه دارند و می توانند فرد موفقی در شورای شهر باشند.

برچسب ها: ,