گروه: اخبار
تاریخ: ۱۸:۵۷ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
مادران مثال را بشناسید + خصوصیات

    به همراه خانواده‌هایشان شام می‌خورند   میز شام مجالی استثنایی برای ایجاد ارتباط خوب تر بین اعضای خانواده شمرده می شود و وقت شایستهی هست که اعضای یک خانواده بعد از گذراندن روز با یکدیگرصحبت کنند که در این میان مادران در ایجاد این فضا نقش موثری دارند.   زمان تماشای تلویزیون را […]

 

 

به همراه خانواده‌هایشان شام می‌خورند

 

میز شام مجالی استثنایی برای ایجاد ارتباط خوب تر بین اعضای خانواده شمرده می شود و وقت شایستهی هست که اعضای یک خانواده بعد از گذراندن روز با یکدیگرصحبت کنند که در این میان مادران در ایجاد این فضا نقش موثری دارند.

 

زمان تماشای تلویزیون را محدود می‌کنند

 

هریک از اعضای خانواده در طول روز مشغله‌های ویژه به خود را دارند و به همین سبب شاید مجال نکنند که در طول روز با یکدیگر سخن بزنند مادران مثال با هوشمندی خود وقت تماشای تلویزیون در خانواده در کاهش می‌دهند تا اعضای خانواده از حوادث روزمره یکدیگر آگاه گردند، این مجال هم کلامی سبب افزایش طول عمر اشخاص هم می‌شود

 

مادران خوشبین و شاد

 

مادران شاد نسبت به دیگر مادران کمتر به بیماری‌های عروقی دچار می‌شوند و رفتار‌های سالمی مثل خواب قدر کفایت و عادات غذایی صحیح از خود بروز می‌دهند، علاوه بر این این روحیه شاد خود را به اعضای خانواده هم جابه جا می‌کنند و سبب جابه جایی انرژی‌های مثبت به فرزندان می‌شوند.

 

محبت به فرزندان آنها را مهربان می‌کند

 

هورمونی در بدن مادران ترشح می‌شود که بر ارتباطات آنها با اجتماع و فرزندانشان تاثیر بسزایی دارد، اشخاص با محبت کسانی می باشند که درون خانواده‌ای مهربان رشد کرده اند، مادرانی که خود با فرزندان و همسرشان از روی مهربانی و با محبت مشی کرده باشند می‌توانند فرزندانی مهربان را به جامعه تحویل دهند.

 مادران مثال را بشناسید + خصوصیات

خنده رویی مادران سبب کاهش استرس می‌شود

 

مادران دارای استرس، کمتر انرژی خود را صرف ایجاد ارتباط و محبت به دیگر اعضای خانواده می‌کنند و با خنده رویی و از روی خوشی با فرزندان خود مشی می‌کنند و آنها را نیز خرسند می‌کنند.

 

پیاده‌روی خانوادگی ارتباط آنها را تحکیم می‌بخشد

 

پیاده‌روی طول عمر را افزایش داده و اگر این کار بهمراه خانواده صورت پذیرد، کانال‌های رابطه ای بسیاری بین مادران و اعضای خانواده ایجاد می‌شود و نه صرفا سبب تحکیم ارتباط بین آنها می‌شود سبب علاقه مندی بیشترشان هم می‌شود.

 

 

 

غذایی سالم و فرزندان سالم

 

 

ساخت یک زندگانی عادی و واقعگرایانه برای فرزند خود

 

بسیاری از  مادر‌ها اهتمام می‌کنند در گفتگو‌هایی که با فرزند خود دارند او را با واقعیت های زندگانی مواجه کنند و هر از گاهی کودکان خود را از دنیای تخیل گونه‌ای که دارند به دنیای حقیقی برگردانند و محدوده و زندگانی حقیقی را به آنها نمایش دهند. مادران اهتمام دارند کودک خود را از مشکلات خود آگاه نسازند و آن نوع که ضروری هست اذن می‌دهند که کودک به طور مستمر دارای یک زندگانی طبیعی و عادی باشد.

 

شناخت دنیای تازه با در نظر گرفتن احتمالات

 

مادران به طور مستمر ضروری هست رویا‌ها و دنیای خیالی کودکان خود را فهم کرده و پا به پای آنها پیش رفته و به حرف‌هایشان گوش بدهند، کودکان از ابتدا احتیاج به صحبت کردن دارند و ابتدا کودکانه صحبت کرده و بعد‌ها نوع صحبت آنها و مبحث صحبت هم عوض می‌شود. مادرانی که دارای سه یا چهار فرزند می باشند ضروری هست مشابه کودک خود تفکر و خیال کنند و اگر سفری را همراه کودکان خود تجربه می‌کنند ضروری هست اهتمام بر آن دارا باشند که مشابه آنها دنیای حول خود را فهم کرده و جهان تازه آن‌ها را بشناسند. .

 

عشق مادر به فرزند خالصانه‌ترین عشق

 

 

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران