تاریخ: ۹:۴۸ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
لینک های پرخطر در راه هست

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای سایبری باشگاه خبرنگاران جوان؛ لینک‌هایی که به صورت hyperlink در اینترنت نشان داده‌می‌شوند، زیادتر در فراروی تهدید می باشند. زیرا سازمان‌های جنایی و سازمان‌های دولتی پنهان خارجی، با حمله به سرورهای اسم دامنه (DNS)، اقدام به ربودن ترافیک، تزریق نرم‌افزارهای جاسوسی […]

لینک‌های پرخطر در راه استبه گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای سایبری باشگاه خبرنگاران جوان؛ لینک‌هایی که به صورت hyperlink در اینترنت نشان داده‌می‌شوند، زیادتر در فراروی تهدید می باشند. زیرا سازمان‌های جنایی و سازمان‌های دولتی پنهان خارجی، با حمله به سرورهای اسم دامنه (DNS)، اقدام به ربودن ترافیک، تزریق نرم‌افزارهای جاسوسی به شبکه‌های شرکتی و افشای اطلاعات شخصی مالی اعضاء می‌نمایند. امروزه هجوم هایی که زیرساخت‌های بنیادی اینترنت را هدف قرار می‌دهند در حال افزایش هست و حالا هر اکتساب و کار اینترنتی احتیاج به کارهای محافظتی دارد.

“برایم لینک بفرست” ! “برایم لینک بفرست” ! شما این عبارت را در هر جا و به هر زبان در سراسر جهان شنیده‌اید. همانطورکه  لینک، هسته کلیدی اینترنت هست، می‌تواند به عنوان قسمتی از هسته فرهنگ جهانی نیز ‌باشد.

این‌که چه طور ما عکس‌ها و فیلم‌ها را در اینترنت به اشتراک می‌گذاریم و صورتحساب‌هایمان را پرداخت می‌کنیم و یا اینکه چه طور همه روزه میلیاردها دلار تجارت‌الکترونیکی انجام می‌دهیم؛ در حال حاضر اساسی‌ترین و بنیادی‌ترین فناوری به شمار می‌رود.

با این وجود، لینک‌هایی که به صورت hyperlink در اینترنت نشان داده‌می‌شوند، زیادتر در فراروی تهدید می باشند. DNS هر لینک hyperlink شده‌ای، نیرومند هست. DNS DNS به سرعت، متن آدرس‌سایت‌ها را به ارقام مبدل کرده و می‌تواند به ریشه سرور و مکان دقیق هر صفحه وب، عکس، ویدیو یا فایلی، بدون توجه به موقعیت مکانی آن اشاره داشته‌باشد. DNS خدمات DNS خوب، باعث سرعت بخشیدن وب سایت‌ها، تعادل بارهای ترافیکی و حراست در مقابل طیف‌های گسترده‌ تهدیدات سایبری می‌شود.

درمقابل، DNSهای بد باعث می‌شوند که سایت‌ها آهسته و ناپایدار باشند و مجرمان به مساعدت نرم‌افزارهای مخرب، آدرس لینک‌ها  را در یک صفحه وب به آسانی عوض شدن می‌دهند. بزرگترین حمله DNS ثبت‌شده، در اکتبر سال ۲۰۱۶ انجام شد و سرورهای DNS Dyn، که توسط صدها سایت دوست داشتنی مثل توییتر، آمازون، پی‌پال استفاده می‌شدند، کاهش یافت.

به همین علت دیگر لازم نیست که یک اکتساب و کار آنلاین بزرگ، تحت تاثیر قرار گیرد، لکن صدها شرکت کوچکتر آفلاین را هم از رتبه خارج خواهدکرد. پس مواظب باشید، زیرا بزرگتر و بدتر از آن در سال ۲۰۱۸ در راه هست. یک صفحه وب پیشرفته می‌تواند صدها لینک از کوکی‌ها، سرورهای تبلیغاتی، تجزیه و آنالیز، خدمات وب، عکس ها و سایت‌های میزبانی وب خارجی را داشته باشد. حمله های DNS راه‌های تازه ای را برای کلاهبرداری آنلاین عرضه می‌دهد که تا کنون پیدا نشده‌است و این حمله های علی رغم میلیاردها اینترنت‌اشیاء و دستگاه‌های جدید، به صورت مداوم در حال اضافه شدن می‌باشد.    در پایان می‌توان گفت که بدون DNS، اینترنت نیز از کار افتاده و Netflix هم جریان نخواهدیافت، فیسبوک باز‌نمی‌شود و تجارت الکترونیکی نیز متوقف خواهدشد و این امر یک مشکل بسیار جدی می‌باشد.  
                                                                                                          
    متبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا