لوندویل، شهر ساحلی با جنگل و آبشار و اسطوخودوس

0
اشتراک

لوندویل، شهر ساحلی با جنگل و آبشار و اسطوخودوس

شهر لوندویل مرکز بخش لوندویل در 15 کیلومترری شهرستان آستارا در استان گیلان قرار دارد.  محدوده‌ی قانونی شهر لوندویل از جنوب به حاشیه‌ی شمالی رود چلوند و در شمال تا نزدیکی روستای سیبلی و در شرق به دریای خزر و در غرب در امتداد خیابان آبشار تا سه راهی باباحسن محدود است. بخش لوندویل مشتمل بر یک نقطه‌ی شهری (شهر لوندویل) و دو دهستان (دهستان‌های چلوند و حومه‌ی لوندویل، ۲۳ روستای دارای سکنه و ۱۰ روستای با جمعیت فصلی است.

منظره از شهر لوندویل

اين‌كه چرا لوندويل را به اين نام مي‌خوانند، دلايل متفاوتي براي آن نقل شده است. برخي معتقدند لوندويل به زبان تالشي يعني محل رويش گل‌ها. از سوي ديگر برخي ديگر وجه تسميه اين نامگذاري را ريشه انگليسي اسطوخودوس (Lavandula) و همچنين ريشه آلماني آن لوند ويج (Lavende – Willag) مي‌دانند. اين گروه بر اين باورند كه به سبب رويش فراوان اسطوخودوس در اين منطقه و تبادلات فرهنگي كه در دوره‌هاي زماني مختلف رخ داده است، بويژه به سبب حضور نيروهاي نظامي آلماني در جنگ جهاني دوم، در نهايت با كمي تغيير اين منطقه نام لوندويل به خود گرفته است.

2016-09-01-01-58-09

اما در هر صورت چه وجه تسميه تالشي اين نامگذاري را در نظر بگيريم و چه ريشه انگليسي و آلماني آن‌را مد نظر قرار دهيم، اين نامگذاري اشاره به موقعيت خوش آب و هواي منطقه لوندويل دارد كه بستر رويش گل‌هاي فراوان بويژه‌ اسطوخودوس است و به سبب رنگ بنفش گل‌هاي اسطوخودوس بسياري اين شهر را به نام شهر گل‌هاي بنفش مي‌شناسند و البته فراموش نكنيد كه اگر به دنبال اسطوخودوس هستيد، به بركت توسعه شهرنشيني و تعرض انسان‌ها به طبيعت ديگر در حاشيه لوندويل اين گل يافت نمي‌شود، اما در ارتفاعات و مناطق بكر آن هنوز چه بسيار گل‌هاي بنفش اسطوخودوس مي‌رويد و در فصل بهار قابل برداشت است.

2016-09-01-01-58-44

اگر فصل تابستان و گرما قصد سفر به لوندويل را داريد، مطمئن باشيد كه ساحل اين شهر و ساحل صدف آنقدر جذابيت دارد كه بتواند يك روز زيبا و جذاب دريايي را براي‌ شما و خانواده يا دوستان‌تان رقم بزند و اگر باز هم به دنبال ساحلي متفاوت‌تر مي‌گرديد، ساحل حويق و ساحل گيسوم منطقه تالش كه به جهت پيوستگي جنگل به دريا موقعيتي منحصر به فرد در ميان سواحل خزر دارد با فاصله‌اي كمتر از يك ساعت قابل دسترسي است.

شالیزارهای اطراف لوندویل

2016-09-01-02-20-27

همچنين مناطق ييلاقي اين شهر با دسترسي‌هاي جاده‌اي مناسب از مناطقي است كه مي‌تواند سفري متفاوت را در دل طبيعت بكر گيلان و منطقه تالش براي خانواده‌ها رقم بزند.

2016-09-01-02-15-03
و در كنار اين جاذبه‌هاي طبيعي اماكني مانند امامزاده ابراهيم و قاسم، آرامگاه بابا حسن از عرفاي منطقه، آرامگاه محمد دوست در قره‌سو و آرامگاه باباعلي در روستاي باباعلي نيز مي‌تواند توجه خانواده‌ها را به خود جلب كند.

آرامگاه-ابراهیم-و-قاسم-لوندویل-آستارا

لوندويل را اگر در چند عبارت بخواهيم خلاصه كنيم، مي‌توانيم بگوييم، شهر آبشار و جنگل، شهر دريا و ساحل و شهر كوه و گردشگري.

2016-09-01-02-16-03

2016-09-01-02-16-372016-09-01-02-15-34

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.