لزوم حمایت دولت از تولید اولین داروی گیاهی درمان آلزایمر

0
اشتراک

لزوم حمایت دولت از تولید اولین داروی گیاهی درمان آلزایمر

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار مهر، دکتر سیدحمیدرضا طیبی پیش از ظهر شنبه در حاشیه مراسم رونمایی از داروی گیاهی درمان آلزایمر گفت: برای صادرات این دارو در ابتدا باید در داخل مصرف و نتایج آن مورد بررسی قرار گیرد، سپس به منظور صادرات و ارائه آن به خارج از کشور اقدام شود.

وی در خصوص برنامه های دولت برای حمایت از این دارو، گفت: در مراحل تولید دارو در قدم اول این خود دارو و اثرات آن است که در بازار جای خود را باز می کند و مورد مقبولیت مردم قرار می گیرد.

طیبی خاطرنشان کرد: در مراحل بعدی که دارو در خط عرضه و تولید قرار گرفت و مورد اقبال عمومی واقع شد، دولت با برنامه هایی چون حمایت مالی و ارائه وام در این خصوص وارد عمل می شود و حمایت لازم را انجام می دهد.

رئیس جهاد کشاورزی کشور با نظر به اهمیت استان البرز به عنوان استانی با پتانسیل بالا در خصوص تولید داروهای گیاهی، تصریح کرد: توسعه داروهای گیاهی یکی از اهداف اصلی جهاددانشگاهی است که براساس شرایط آب و هوایی کشور استان هایی را انتخاب می کنیم و بحث تکثیر نژآدی و تولیدی را در آن اجرایی می کنیم.

وی تاکید کرد: داروی گیاهی ضد آلزایمر که امروز رونمایی شد، بیش از ۱۵ سال مورد مطالعه و تحقیق قرار گرفته است و انتظار می رود در بحث درمانی مورد مقبولیت بیماران قرار گیرد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.