تاریخ: ۱۴:۰۵ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
لزوم تغییر سرفصل‌های آموزشی متناسب با سلامت محیط کار

محمد شریعتی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار در حاشیه روز جهانی ایمنی و سلامت کار افزود: خوشبختانه با امکاناتی که دراختیار ما قرار گرفت توانستیم بیش از ۱۰۰ نفر را به تیم بررسی ایمنی و سلامت کار اضافه کنیم و خدمات شایسته‌ای را در این زمینه ارائه دهیم. وی گفت: این خدمات شامل سلامت محیط، بررسی […]

محمد شریعتی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار در حاشیه روز جهانی ایمنی و سلامت کار افزود: خوشبختانه با امکاناتی که دراختیار ما قرار گرفت توانستیم بیش از ۱۰۰ نفر را به تیم بررسی ایمنی و سلامت کار اضافه کنیم و خدمات شایسته‌ای را در این زمینه ارائه دهیم. 
وی گفت: این خدمات شامل سلامت محیط، بررسی و تعیین کیفیت مواد غذایی، تعامل با تیم‌های ۱۹۰ و ۴۹۰ در این زمینه و همچنین در حوزه سلامت محیط کار کارشناسان آموزش دیده به محل‌های کار مراجعه و با شناسایی عوامل زیان آور مجاب می‌کنند. 
شریعتی افزود: در صورت سرپیچی کارفرمایان از این موضوع می‌توانیم با اهرم‌های قانونی اقدام کنیم.
وی با بیان اینکه معاینات طب کار نیز توسط همکاران ما مدیریت می‌شود گفت: افرادی که در محیط کار آسیب دیده اند یا نیازمند بررسی اند در این معاینات سنجیده می‌شوند و عوامل خطر در بین این افراد شناسایی و حذف می‌شود.
شریعتی افزود: اقدامات ما در حوزه ایمنی و سلامت کار موجب می‌شود کارکنانی سالم‌تر و با نشاط‌تر و در نهایت جامعه‌ای فعال‌تر داشته باشیم. 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: ۲۰ درصد سرفصل رشته‌های دانشگاهی در اختیار دانشگاه و ۸۰ درصد در اختیار وزارت بهداشت قرار دارد، بنابراین دانشگاه علوم پزشکی تهران می‌تواند به عنوان دانشگاه مادر در زمینه انطباق سلامت محیط و کار تغییرات لازم را ایجاد کند. 
شریعتی افزود: با توجه به این مسئله موضوعات روز محیط زیست و محیط کار توسط اساتید مجرب به دانشجویان آموزش داده می‌شود. 

این مطلبو از دست ندید!  عرفان اسلامی؛ داعی صلح و مانع افراط گرایی دینی/ پنج رکن ریاضت عرفانی از منظر قرآن
برچسب ها: , , ,