تاریخ: ۱۵:۱۳ :: ۱۳۹۸/۰۶/۲۹
لرستان به یک کارگاه عمرانی تبدیل شده است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان،  سید موسی خادمی در مراسم آغاز عملیات اجرایی پروژه‎های زیرساختی تخریب شده در سیل استان، گفت: علی‎رغم اینکه سیل خسارات بسیاری را به استان وارد کرد، اما حرکت جهادگرانه دستگاه‎های اجرایی، تمامی ملت ایران، مسئولین کشور، نیرو‌های جهادی، ارتش، سپاه و بسیج […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان،  سید موسی خادمی در مراسم آغاز عملیات اجرایی پروژه‎های زیرساختی تخریب شده در سیل استان، گفت: علی‎رغم اینکه سیل خسارات بسیاری را به استان وارد کرد، اما حرکت جهادگرانه دستگاه‎های اجرایی، تمامی ملت ایران، مسئولین کشور، نیرو‌های جهادی، ارتش، سپاه و بسیج واقعا ستودنی و بی‎سابقه بود.

وی تصریح کرد: در آن روز‌ها بیش از ۱۶۰۰ روستا به نوعی دچار یکی یا ترکیبی از خدمات قطع شده بودند.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: در ۱۱ شهر دچار مشکل شده بودیم و در کمتر از دو هفته ارتباطات و آب و برق وصل شد و این یک کار بزرگ بود، البته همه کشور کمک کرد و خیلی از استان‎های معین به کمک ما آمدند.

خادمی ادامه داد: در استان‎های دیگر یک سیل تنظیم شده رخ داد، اما کوبندگی که در سیل وجود داشت و غافلگیری و خسارتی که در سیل به وجود آمد در لرستان بود.

این مطلبو از دست ندید!  طلای کثیفی که «نفس طبیعت» را گرفته است؛ محل جدید دفن‌گاه زباله بجنورد به کجا رسید؟

وی عنوان کرد: هرچند می‎گویند سیستم اداری دچار جمود و تنبلی است، اما انصافا در سه ماهه اول سال ۹۸ چنین چیزی در لرستان نبود و با تحرک کامل وارد شدند.

استاندار لرستان بیان کرد: اولویت اول دولت تامین خسارات مردم بود که خیلی خوب انجام شد و در حوزه مسکن روستایی کار خیلی خوبی شده است.

خادمی با اشاره به پرداخت ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات مسکن، افزود: حدود ۱۶۰ میلیارد تومان نیز بلاعوض پرداخت و میزان ۷ هزار پک لوازم خانگی نیز بین خسارت دیدگان از سیل توزیع شد.

وی یادآور شد: استان لرستان اکنون به کارگاه عمرانی تبدیل شده و نقطه خسارت دیده‎ای در آن وجود ندارد که طرحی در آن در حال انجام نباشد.

استاندار لرستان گفت: ۶۰۰ میلیارد اعتبارات عمرانی در مسکن، ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار بلاعوض، ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبارات عمرانی سیل و ۲۰۰ میلیارد تومان در زیرساخت‎ها در بنیاد مسکن باعث شده که استان شاهد اجرای پروژه‎ها در تمام نقاط باشیم.