تاریخ: ۰:۲۲ :: ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
لبیک گروه های جهادی به برطرف نیازهای مردمی

جمعی صمیمی به اسم گروه‌های جهادی در منطقه های محروم و گرمسیری و مرزی استان ایلام در این فصل گرم سال مستقر شده و انواع خدمات را به محرومان و مردمان این دیار سرافرازی عرضه می‌کنند. یکی از نیرو‌های جهادی مستقر در دهلران در صحبت با خبرنگار فارس می‌گوید: امروز قرار داریم که برنامه پاکسازی […]

جمعی صمیمی به اسم گروه‌های جهادی در منطقه های محروم و گرمسیری و مرزی استان ایلام در این فصل گرم سال مستقر شده و انواع خدمات را به محرومان و مردمان این دیار سرافرازی عرضه می‌کنند.

یکی از نیرو‌های جهادی مستقر در دهلران در صحبت با خبرنگار فارس می‌گوید: امروز قرار داریم که برنامه پاکسازی شماره ۹۹ را اجرایی کنیم و این برنامه چیزی نیست جز پاکسازی قسمتی از جاده آبگرم دهلران که با کمک همکارانم در گروه جهادی آن را اجرایی می‌کنیم.

وی دنبال کرد: امروز در تصمیمی جدی تصمیم گرفتیم که به صورت دسته‌جمعی و در قالب گروه‌های جهادی این با اهمیت را به صورت کامل اجرایی و پژوهشگر کنیم، بر این اساس با تشکیل انجمنی در قالب گروه جهادی این حرکت را ساماندهی و نهادینه کردیم.

این شخص عضو گروه جهادی تبیین می‌کند: روحیه همکاری با سازمان محیط زیست در تمام اشخاص گروه جهادی شکل گرفته و مشغول جمع‌آوری زباله در طبیعت هستیم و طبیعتی که مربوط به همه مردم هست و باید همه در حفظ آن بکوشیم.

یکی دیگر از اشخاص این گروه جهادی در صحبت با خبرنگار فارس تعریف می‌کند: باید با کمک هم طبیعت را پاک و پاکیزه کنیم تا بتوانیم از آن استفاده لازم را ببریم و آن را برای نسل‌های بعدی نگهدارى و حراست کنیم.

این مطلبو از دست ندید!  عکس/ طبیعت زیبای زمستانی اشکورات گیلان

وی ادامه می‌دهد: ایجاد سکو برای استراحت مردم از دیگر مواردی هست که در دستور کار گروه جهادی قرار گرفته و مصمم هستیم برای استراحت گردشگران این اقدام جدی را داشته باشیم، در این راستا با استفاده از لاستیک‌های مستعمل میز و صندلی تهیه می‌کنیم تا مردم بتوانند به سادگی استراحت کنند.

این عضو گروه جهادی متذکر می‌شود: مردمی که برای پیاده‌روی به این منطقه می‌آیند بویژه اشخاص کهنسال زود خسته می‌شوند که باید برای استراحت آنها اقدامی صورت پذیرد که با ایجاد این استراحتگاه‌ها اقدامی حسنه برای آنها و دیگر مردمان می باشد.

علیرضا یکی دیگر از اعضای گروه‌های جهادی در صحبت با خبرنگار فارس یادآور می‌شود: ایجاد سطل زباله برای گردشگران از دیگر اقداماتی هست که در دستور کار قرار گرفته هست که با استفاده از بشکه‌های مستعمل و پایه‌های فلزی چند سطل زباله را هم ایجاد خواهیم کرد.

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از فارس، گروه‌های جهادی برنامه‌های ویژه‌ای را برای نگهدارى از طبیعت پیرامونی خود تدوین کرده‌اند تا مرد استفاده مردمان این منطقه بویژه گردشگران آبگرم دهلران قرار گیرد.

مریم دیگر عضو گروه جهادی گفت: کاشت نهال یکی دیگر از برنامه‌های گروه‌های جهادی در این شهرستان بوده که امروز نیز قسمتی از نهال‌های مورد احتیاج و متناسب با اقلیم گرمسیری دهلران غرس شده هست.