لایحه افزایش حقوق وزرا و استانداران چالش جدید پارلمان و دولت مصر

0
اشتراک

لایحه افزایش حقوق وزرا و استانداران چالش جدید پارلمان و دولت مصر

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در قاهره، لایحه‌ پیشنهادی دولت به پارلمان مصر مبنی بر افزایش حقوق نخست وزیر، وزرا، استانداران و معاونان آنها با واکنش شدید شماری از نمایندگان پارلمان این کشور مواجه شد.

درحالی که این نمایندگان تاکید کرده‌اند اجازه نخواهند داد، این لایحه در پارلمان جهت رسیدگی مطرح شود و در صورت مطرح شدن آن را رد خواهند کرد، «علی عبد العال»، رئیس پارلمان این لایحه را جهت بررسی به کمیته مشترکی متشکل از کمیسیون‌های برنامه و بودجه و قانونگذاری احاله کرد.

در این راستا، «ایهاب الخولی»، دبیرکل کمیسیون امور قانونگذاری پارلمان مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس، تصریح کرد: این کمیسیون لایحه دولت جهت افزایش حقوق نخست وزیر، وزرا، استانداران و معاونان آنها را رد خواهد کرد.

دبیرکل کمیسیون امور قانونگذاری پارلمان مصر تاکید کرد: زمان ارائه این لایحه در بدترین زمان ممکن است و خشم ملت را بهمراه خواهد داشت، چون مردم با شرایط اقتصادی و معیشتی سختی مواجه هستند.

لایحه پیشنهادی دولت شامل ۵ ماده است که ضمن تنظیم و تعیین میزان حقوق و مزایای مسئولان حکومتی و دولت، قانون ۱۰۰ مصوب سال ۱۹۸۷ میلادی را لغو می‌کند.

براساس تعدیلات صورت گرفته، به ترتیب برای نخست وزیر حقوق ماهیانه ۴۲ هزار پوند مصری، وزرا و استانداران ۳۵ هزار پوند و معاونان آنها ۳۰ هزار پوند در نظر گرفته است که بالاترین سقف حقوق دولتی مذکور در قانون اساسی مصر است.

ماده دوم این لایحه، نیازهای معیشتی این مسئولان را معادل ۸۰ درصد حقوق دریافتی آنها در زمان تصدی این مناصب در نظر می‌گیرد و هرگونه سوء استفاده از این شرایط را موجب قطع این امتیاز عنوان می‌کند.

در این‌باره «محمد عبدالله زین»، دبیر کمیسیون ارتباطات پارلمان مصر تصریح کرد: دید مثبتی به ارائه این لایحه ندارم چون در زمانی ارائه شده که دولت برای جبران کسر بودجه خود به سیاست‌های ریاضت اقتصادی روی آورده که بار آن بر دوش مردم است.

دبیر کمیسیون ارتباطات پارلمان مصر افزود: درحال حاضر گفت‌وگوهایی بین پارلمان و دولت برای افزایش حقوق کارمندان دولت تا سقف ۱۵۰۰ پوند در جریان است، چون اگر تصمیمی به افزایش حقوق‌ها باشد، کارمندان و کارگران ساده در اولویت قرار دارند که در شرایط معشیتی سختی بسر می‌برند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.