تاریخ: ۱۶:۳۷ :: ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
لاک پشت در خطر انقراض، قربانی یک صندلی ساحلی + عکس ها

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از دیلی‌میل، امواج دریا، لاشه یک لاک‌پشت دریایی بشدت در خطر انقراض را در حالی که زنجیر یک صندلی ساحلی به دور گردنش پیچیده شده بود، به ساحل آلاباما رساند. انجمن مراقبت از حیات وحش آلاباما با انتشار عکس ها دردناک از این […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از دیلی‌میل، امواج دریا، لاشه یک لاک‌پشت دریایی بشدت در خطر انقراض را در حالی که زنجیر یک صندلی ساحلی به دور گردنش پیچیده شده بود، به ساحل آلاباما رساند.

انجمن مراقبت از حیات وحش آلاباما با انتشار عکس ها دردناک از این لاک‌پشت ریدلی کمپ که قربانی تفریح ساحلی آدم شده به هشدارهای قبل خود اشاره کرده و می‌نویسند: به شکلی دقیق به همین سبب هست که سفارش می‌کنیم هنگام ورود به طبیعت، بجز ردپا، اثر دیگری از خود باقی نگذارید. وسایل خود را در طبیعت رها نکنید. طبیعت تنها مربوط به شما نیست.

 

لاک‌پشت ریدلی کمپ ( Lepidochelys kempii) گونه‌ای لاک‌پشت دریایی هست که به‌شدت در فراروی خطر انقراض قرار دارد. این لاک‌پشت ۶۰ تا۷۰ سانتیمتر رشد می‌کند. این لاک‌پشت تا همین چند سال پیش به طور گسترده‌ برای استفاده از تخم و پوست در زیادی از کشور صید می‌شد استفاده از لاک این خزنده برای ساخت وسایل تزئینی پیشینه طولانی دارد و در بعضی منطقه های من جمله مکزیک هم تخم‌های این خزنده را از شن بیرون کشیده و می‌خوردند. البته در کشورهای عضو معاهده تجارت بین‌المللی گونه‌های در فراروی خطر، شکار و معامله این لاک‌پشت و فرآورده ها حاصله از آن ممنوع هست.

این مطلبو از دست ندید!  خوزستان|نماینده مردم اندیمشک در مجلس: توسعه محیط زیست نیازمند توسعه فرهنگ عمومی است