گروه: بلیط
تاریخ: ۱۸:۰۳ :: ۱۳۹۷/۰۵/۲۴
قیمت بلیت پرواز های بیگانه کاهش یافت

مهر: در حالی که سازمان هواپیمایی کشوری اعلام نمود ایرلاین‌های بیگانه در ایران مجبور به فروش بلیت پرواز به طور ریالی به مسافران هستند، هنوز هم بعضی ایرلاین‌های غیر ایرانی فروش بصورت ارزی هم دارند که البته اجباری نیست. به این صورت که نرخ بلیت را با دو نرخ، یکی نرخ ریالی و دیگری نرخ […]

مهر: در حالی که سازمان هواپیمایی کشوری اعلام نمود ایرلاین‌های بیگانه در ایران مجبور به فروش بلیت پرواز به طور ریالی به مسافران هستند، هنوز هم بعضی ایرلاین‌های غیر ایرانی فروش بصورت ارزی هم دارند که البته اجباری نیست. به این صورت که نرخ بلیت را با دو نرخ، یکی نرخ ریالی و دیگری نرخ دلاری در سیستم ثبت می‌کنند و خریدار می‌توانند به انتخاب خود، پرداخت وجه بلیت را بصورت ریالی یا ارزی انجام دهد.

محاسبه بلیت پرواز بیگانه با دلار ۸۲۴۰ تومانی

یک کارشناس فروش بلیت پرواز بیگانه در یکی از آژانس‌های مسافرتی به خبرنگار راهنمای سفر من گفت: بلیت پرواز تهران دبی با هواپیمایی امارات ۵ میلیون و ۳۹۰ هزار تومان هست که مسافر می‌تواند هم ریالی بپردازد و هم معادل ارزی آن را.

یکی دیگر از کارشناسان فروش بلیت بیگانه در یک آژانس هواپیمایی دیگر نیز در گفت: وگو با خبرنگار راهنمای سفر من با بیان اینکه نرخ بلیت پرواز با ترکیش ایر به استانبول برای روز جمعه این هفته، ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار هست، اظهار کرد: ترکیش ایر در سیستم آژانس‌های هواپیمایی نرخ امروز بلیت را با دلار ۸ هزار و ۲۴۰ تومانی محاسبه کرده و به دو شیوه ارزی و ریالی قیمت‌ها را اعلام می‌کند.

وی اضافه کرد: روز گذشته در این سیستم نرخ بلیت تهران ـ. ولی امروز نرخ تساوی دلار را ۱۰۰۰ تومان پایین آورده اند و همین موجب شده نرخ بلیت در سیستم آژانس‌های هواپیمایی کم گردد.

کارشناس فروش پرواز بیگانه: از مسافران ریالی می‌گیریم، ولی با ایرلاین، دلاری تسویه می‌کنیم

این کارشناس فروش بلیت در یکی از آژانس‌های خیابان استاد رهایی اللهی تهران نیز به خبرنگار راهنمای سفر من گفت: ما در آژانس، نرخ بلیت را از مسافران به طور ریالی دریافت می‌کنیم، ولی با شرکت‌های هواپیمایی بیگانه به طور ارزی تسویه می‌کنیم. چراکه از نظر ترکیش ایر، نرخ بلیت تهران استانبول، ۸۹۴ دلار هست و این ایرلاین، پرداخت ریالی ما رو نمی‌پذیرد.

این مطلبو از دست ندید!  دیدار رایگان بازی ماشین سازی تبریز با سپاهان اصفهان

تهران ـ. استانبول با ایرلاین ایرانی؛ ۹۶۸ هزار تومان

استانبول با ایرلاین ایرانی؛ ۹۶۸ هزار تومانگزارش میدانی خبرنگار راهنمای سفر من از چند آژانس مسافرتی تهران بیانگر هست که از اوائل امروز، نرخ بلیت پرواز‌های بیگانه ایرلاین‌های ایرانی و بیگانه روند کاهشی داشته هست. به گونه‌ای که نرخ بلیت تهران ـ. استانبول در ایرلاین‌های داخلی از ۹۶۸ هزار تومان شروع می‌شود و در گرانترین حالت به ۲ میلیون و ۷۴۰ هزار تومان می‌رسد.

علاوه بر این بلیت این مسیر هوایی نیز از سوی ایرلاین‌های بیگانه با کاهش روبه رو شده و از ۳ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان تا ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان را در بر می‌گیرد.

پرواز ترکیش ایر نیز در بازه‌های ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تا حدود ۸ میلیون تومان برای پرواز‌های مستقیم از تهران به استانبول و اعداد بیشتر از ۱۰ میلیون تومان برای پرواز‌های چند مقصدی از مسافران هزینه دریافت می‌کند.

بلیت پرواز تهران ـ. دبی نیز از سوی شرکت‌های هواپیمایی داخلی با کاهش نرخ رو به رو شده هست و عده ای از ایرلاین‌های ایرانی بلیت این پرواز را به اندکی بیشتر از ۱ میلیون تومان (بین ۱ میلیون و ۱۰۰ تا ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان) رسانده اند.

دبی با هواپیما‌های امارات هم به ۵ میلیون ۷۵۰ هزار تومان دست یافته هست این در حالی هست که در روز‌های گذشته بلیت این پرواز تا ۸ میلیون تومان هم ارائه می‌شد.

دبیر انجمن ایرلاین ها: ارز ثانویه امروز ابلاغ می‌شود

اسعدی سامانی در مورد دلیل کاهش بلیت پرواز‌های بیگانه ایرلاین‌های غیر ایرانی تصریح نمود: ممکن است امروز نرخ دلار در سیستم سنا کاهش یافته باشد، چون ایرلاین‌های بیگانه طبق سیستم سنا نرخ بلیت را تعیین می‌کنند.