گروه: بلیط
تاریخ: ۸:۱۸ :: ۱۳۹۷/۰۷/۲۵
قیمت بلیت تئاتر یکسان سازی نمی توان

فارس: چندی هست که بحث قیمت‌گذاری بلیت‌های نمایش در حوزه تئاتر حاشیه ساز شده هست و مسئولین خانه تئاتر، مرکز هنرهای نمایشی را به تکاپو انداخته تا اینکه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در ارتباط با لاکچری‌شدن تئاتر هشدار داده هست. در این ارتباط مدیر اداره کل مرکز هنرهای نمایشی مدتی هست که حرفی […]

فارس: چندی هست که بحث قیمت‌گذاری بلیت‌های نمایش در حوزه تئاتر حاشیه ساز شده هست و مسئولین خانه تئاتر، مرکز هنرهای نمایشی را به تکاپو انداخته تا اینکه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در ارتباط با لاکچری‌شدن تئاتر هشدار داده هست.

قیمت بلیت تئاتر یکسان‌سازی نمی‌شود

در این ارتباط مدیر اداره کل مرکز هنرهای نمایشی مدتی هست که حرفی در راستای ایجاد یک شورای صنفی و آیین‌نامه قیمت‌گذاری بلیت‌های تئاتر کرده هست. شهرام کرمی عنوان نمود: در حال تدوین نظام‌نامه شورای صنفی هستیم،‌ تدوین این نظام‌نامه لزوم دارد، باید خیلی پیش‌تر از این برای چنین نظام نامه‌ای اقدام می‌شد تا بتواند به بحث قیمت‌گذاری بلیت‌های تئاتر ورود نماید.

وی در ادامه اضافه کرد: این آیین‌نامه قرار هست منسجم و تنها برای نرخ‌گذاری بلیت‌های تئاتر باشد. امید داریم به‌زودی مراحل تصویب و تشکیل شورا و تدوین نظام‌نامه طی گردد و ما شاهد وضعیت مقررات و نرخ‌گذاری مشخص در سالن‌های نمایشی باشیم.وی در جواب به این سؤال که آیا قیمت بلیت‌های تئاتر در تمامی سالن‌ها یکسان خواهد شد، گفت: خیر چنین امکانی وجود دارد چون که ما بنا بر درجه سالن و اثر آن را متغیر تدوین خواهیم کرد.

این مطلبو از دست ندید!  قیمت بلیت شناور‌ها در نوروز ۹۸ افزایش نمی‌یابد

یک سالن درجه «الف» با یک سالن درجه «ج» متمایز هست ما چنین سوژه ای را در نرخ‌گذاری بلیت سینما هم شاهد هستیم، سالن‌هایی با درجات متفاوت الف، ب و ج وجود دارد.کرمی با تاکید بر اینکه نظام‌نامه قیمت‌گذاری با برنامه‌ریزی منسجم و با در نظر گرفتن همه جوانب تدوین خواهد شد، توضیح داد: به طور اساسی تشکیل نظام و شورای صنفی برای رسیدن به یک سند هست.

وی در مورد نرخ‌گذاری بلیت نمایش «می.‌‌پی» با ما مشارکت کردند تا قیمت متعادلی برای نمایش تنظیم گردد.بعد از این هم تا وقتی که نظام‌نامه تدوین گردد همین روند را طی خواهیم کرد.مدیرکل هنرهای نمایشی سر انجام در مورد تبلیغات بدون مجوز نمایش «بینوایان» نیز گفت: این تبلیغات بدون مجوز و آیین‌نامه ما صورت گرفته و تذکر شورای نظارت به تهیه‌کننده کتبی اعلام گردیده هست با توجه به اینکه تهیه‌کننده کار پیشینه نداشته، به همین سبب به تذکر کتبی بسنده شده هست،‌ تا در حالتی که در اقدامات بعدی یا همین کار برخلاف آیین‌نامه فعالیتی صورت پذیرد،برخورد جدی‌تر صورت گیرد.