گروه: بلیط
تاریخ: ۱۱:۰۵ :: ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
قم| افزایش ۵۰ تومانی قیمت اجاره اتوبوس درون شهری شهر قم

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از شهر قم، ، عباس ذاکریان در چهل و دومین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر شهر قم که در سالن نشست ها ساختمان شهید باکری برگزار گردید، گفت: باید امتیازهای ویژه‌تری برای استفاده از کارت هوشمند به‌جای پرداخت‌های نقدی ناوگان اتوبوس‌رانی شهر شهر […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از شهر قم، ، عباس ذاکریان در چهل و دومین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر شهر قم که در سالن نشست ها ساختمان شهید باکری برگزار گردید، گفت: باید امتیازهای ویژه‌تری برای استفاده از کارت هوشمند به‌جای پرداخت‌های نقدی ناوگان اتوبوس‌رانی شهر شهر قم مدنظر داشته گردد.

وی با اشاره به مزایای پرداخت کارتی نرخ اجاره اتوبوس نسبت به پرداخت‌های نقدی اضافه کرد: تفاوت نرخ در نرخ کارتی و نقدی اجاره اتوبوس درون‌شهری شهر قم سیاست‌گذاری مالی برای ترغیب به استفاده از کارت‌های هوشمند بوده تا آمار دقیقی از میزان مسافران اتوبوس ایجاد گردد.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری شهر قم با بیان آمار قابل‌توجه پرداخت نقدی اجاره اتوبوس درون‌شهری شهر قم گفت: نزدیک به ۳۰ درصد از شهروندان قمی از پرداخت‌های نقدی در استفاده از ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهر شهر قم استفاده می‌کنند.

وی عنوان نمود: افزایش کرایه‌های نقدی اتوبوس به علت ترغیب شهروندان برای استفاده از کارت بوده که امید می‌رود با افزایش چشمگیر کرایه‌های نقدی علت ایجاد داعیه در استفاده از کارت‌های خدمات‌رسانی گردد.

وی تصریح کرد: اعضای شورای اسلامی شهر شهر قم با پیشنهاد ۵۰ تومانی اجاره اتوبوس‌های درون‌شهری به‌صورت کارت بلیت موافقت کردند و نرخ آن را از ۳۹۰ تومان به ۴۴۰ تومان افزایش دادند، علاوه بر این طبق این مصوبه اجاره نقدی اتوبوس‌های درون‌شهری مشابه سال گذشته ۷۰۰ تومان باقی ماند.

این مطلبو از دست ندید!  حاشیه‌های پیش از دیدار ذوب آهن - پرسپولیس + تصاویر

عضو شورای شهر شهر قم نیز در این جلسه، با اشاره به لایحه افزایش نرخ اجاره اتوبوس و مینی‌بوس داخل شهری تصریح کرد: پیشنهاد این سازمان افزایش ۱۰ درصد هزینه کارتی و افزایش اجاره از ۷۰۰ تومان به ۱۰۰۰ تومان بوده، که با افزایش مبلغ اتوبوس کارتی ۳۹۰ به ۴۴۰ تومان موافقت شده اما هزینه نرخ اجاره نقدی ۷۰۰ تومانی ثابت باقی‌مانده هست.

روح‌الله امراللهی گفت: دولت هیچ کمکی را در دو سال گذشته به حمل‌ونقل کلان‌شهرها انجام نداده هست درحالی‌که در سال‌های موخر موضوع اتوبوس‌رانی رایگان توسط شهرداری‌ها مطرح بوده هست،باید در پی تشویق و تقویت ناوگان اتوبوس‌رانی بوده و از سیاست‌های استفاده‌های زیادتر از  وسایل حمل‌ونقل شهری جلوگیری گردد.

وی تصریح کرد: در کمال تأسف در سال‌های موخر شاهد کاهش در استفاده از اتوبوس بوده‌ایم که علت شده آل مشکلات ترافیکی و آلودگی بیشتری را در شهر ایجاد کند، با وضعیتی که امروز سازمان اتوبوس‌رانی دارد در آینده‌ای نه‌چندان دور وضع این سازمان به‌مراتب بدتر از وضع تاکسی‌رانی خواهد گردید.