قلع و قمع و تخلفات رئیس ستاد انتخاباتی روحانی در دانشگاه آزاد پرند

0
اشتراک

قلع و قمع و تخلفات رئیس ستاد انتخاباتی روحانی در دانشگاه آزاد پرند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، «همه دستگاه‌ها باید فعالیت اقتصادی‌شان را به صورت شفاف بیان کنند. همه مردم باید از آمار،‌ ارقام و طرح‌های اقتصادی در یک لحظه باخبر شوند، در اینجا پسرخاله و پسر عمه نداریم.

با تشکیل دولت تدبیر و راستگویان دولت شایسته‌سالاری را در کشور حاکم کرده و اخلاق محمدی (ص) را به کشور برمی‌گردانیم.

ما گفتیم کلید داریم، نگفتیم داس داریم. دولت آینده دولت کارآمدی و شایسته‌سالاری است و از همه عزیزان و مدیرانی که هشت سال کار و تلاش کردند و شایسته هستند استفاده می‌کنیم و در مقابل آنها تواضع می‌‌کنیم.» این جمله‌ها از دل تاریخ هزار ساله بیرون نیامدند. اینها گفته حسن روحانی در سمت رئیس‌جمهور است در انتقاد به دولت قبلی.

روحانی ادعاهایی کرد که نتوانست پایشان بایستد. ادعاهایی که شاید برای جمع کردن رأی در مدت محدودی خوب باشد اما نمی‌تواند برای مدت طولانی با آنها همه را مشغول کند. این دستگاه‌هایی که روحانی نوشته باید فعالیت اقتصادی‌شان شفاف باشد شامل چه دستگاه‌هایی نمی‌شود؟ این اخلاق محمدی را چه کسانی می‌توانند رعایت نکنند؟! این عزیزانی که از آنها استفاده نمی‌کنند شامل چه کسانی هستند؟

باید به رئیس‌جمهور گفت که درست است شما فکر می‌کنید ولی نعمت مردم هستید، ولی آیا روسای ستادهایتان در اقصی‌نقاط کشور هم ولی نعمت مردم هستند؟!

یکی از نهادهایی که از جمیع جهات از نظارت و پاسخگویی معاف و هیچکس نمی‌فهمد که داخل آن چه خبر است دانشگاه آزاد اسلامی است. دانشگاهی که هر از گاهی، خبری از مشکلاتش به گوش می‌رسد و خاموش می‌شود.

یکی از خبرهایی که این روزها خود کارکنان دانشگاه آزاد را هم متعجب کرده دانشگاه آزاد پرند است. حدود هفت ماه پیش ریاست این دانشگاه را ـ گفته می‌شود چشم‌روشنی ـ دادند به رئیس ستاد روحانی در غرب استان مازندران که البته پاداش بزرگی بود!

کیوان صائب که این چشم‌روشنی را دریافت کرده بود با اتوبوسی از آشنایان و نزدیکان از لنگه‌رود به سمت پرند حرکت کرد و کم کم برای جایگزینی یاران گرمابه و گلستانش شروع به قلع و قمح کارکنان این واحد آموزشی کرد تا هیچکس نقدی بر عملکردش نداشته باشد و بعد هم داستان‌هایی از تخلف‌های گسترده در دانشگاه که دیگر خبرش گوش حمید میرزاده را هم پر کرده. البته تخلف‌های به قول خودشان با مجوز.

دانشگاه آزاد از نهادهایی است که خودش قانون وضع می‌کند و بعد خودش برای نقض قانون‌هایش مجوز می‌‌دهد.

باید پرسید که آیا انتصاب معاونین آموزشی و پژوهشی و مدیر عمران در پرنده که بر خلاف بخشنامه خود سازمان است قانونی است؟ اگر این قانون راه دور زدن دارد و با یک مجوز ساده نقض می‌شود چه ضرورتی به تصویب دارد؟

از رئیس دانشگاه آزاد نیز باید پرسید که آیا می داند با مجوزهای سازمان مرکزی می‌توان در رشته‌ای که فاقد دانشجو است به راحتی هیأت علمی جذب و طی مدت کوتاه کوتاهی به وی پست مدیریتی داد. آیا این نقض قانون‌های وضع شده خودتان نیست؟

آیا میرزاده می‌داند شهریه دانشجویان این واحد صرف هزینه خرید ماشین و اسپرت کردن آن و پول بنزین آقای رئیس می‌شود و اگر می‌داند چرا هیچ واکنشی نشان نمی‌دهد؟

آیا می‌داند که معاون آموزشی این مرکز مقبره شهدای پرند را با برج ایفل مقایسه می‌کند؟

نکته‌ای که بیش از پیش تعجب‌آور و سوال‌برانگیز است اینکه علی‌رغم قانون‌شکنی‌های آقای رئیس (فرضا با مجوز به قول خودشان) و تذکر و صحبت‌های پیاپی و مکرر حضوری و کتبی نامبرده نه تنها هیچ اهمیت و ترتیب اثری به سخنان و نصایح فرهیختگان و زحمتکشان این واحد آموزشی نکرده‌اند بلکه با جسارت و حدت و شدت بیشتر شروع به قلع و قمع تمام دلسوزان و افرادی که به هر علت به شرایط موجود نقد منطقی داشته‌اند، کرده است.

آمار تغییرات مدیریت اجرایی به غیر از مدیرگروه‌ها که توسط وی بدون عنایت به اصل‌ شایسته‌سالاری انجام شده ۱۳ مورد بوده است که درصدی حدود ۸۰ درصد را شامل می‌شود. وی تنها طی دو هفته پنج جابه‌جایی مدیریتی انجام داده‌ است، آیا رئیس دانشگاه آزاد همچنان می‌خواهد سکوت کند؟

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.