تاریخ: ۱۷:۱۶ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹

خبرگزاری فارس: امیر قلعه نویی سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان پیش از بازی مقابل پرسپولیس، اظهار داشت: بازی های پرسپولیس و ذوب آهن در سال های موخر به طور مستمر سخت بوده و اگر خطا نکنم بازی بازگشت دو تیم در سال قبل با دستاورد سه بر سه به اتمام دست یافته هست. امید […]

خبرگزاری فارس: امیر قلعه نویی سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان پیش از بازی مقابل پرسپولیس، اظهار داشت: بازی های پرسپولیس و ذوب آهن در سال های موخر به طور مستمر سخت بوده و اگر خطا نکنم بازی بازگشت دو تیم در سال قبل با دستاورد سه بر سه به اتمام دست یافته هست. امید دارم فردا درکنار رویت یک بازی جوانمردانه فوتبال زیبایی را رویت کنیم.

*  هدف ما این هست که گل نخوریم

قلعه نویی در ادامه اضافه کرد: هدف ما این هست که ابتدا گل نخوریم  و به دنبال این هستیم که به گل برسیم. می دانم که قدرت تیم فوتبال ذوب آهن زیاد هست و با دقت به بازی هایی که انجام داده در حال حاضر جایگاهش در جدول اینجا نیست.

* اهتمام کردیم نقاط ضعف را رفع کنیم

وی در ادامه اضافه کرد: متاسفانه با دو یا سه بازیکن ما گفت وگو شده دوست ندارم زیاد درمورد این مبحث گفت وگو کنم. ولی متاسفانه برخی اشخاص با بازیکنانمان گفت وگو کردند. نمی خواهم بگویم کم کاری شده و خداوندی ناکرده بازیکنانمان از جنبه فنی برای تیم کم گذاشتند اینجا از مجال استفاده می نمایم و می گویم که این بازیکنان زیاد بازیکنان با اخلاق اعتباری و از  جنبه فنی با کیفیت می باشند ولی گله دارم از اشخاصی که این اقدامات را در فوتبال انجام می دهند که واقعا این کار صحیح نیست. پس از بازی با فولاد من با بازیکنان گفت وگو کردم و گفتند که با ما گفت وگو شده و امید دارم از این حوادث پیش نیاید. ولی فردا امیدوار هستیم که بازی مطلوبی را مقابل تیم پرسپولیس انجام بدهیم در طول هفته اهتمام کردیم نقاط ضعف خود را رفع کنیم. به دنبال این هستیم که بازی مطلوبی مقابل پرسپولیس انجام بدهیم تا طرفداران از بازی لذت ببرند.

* خوشحالم یک بار دیگر برانکو را می بینم

شرایط تراکتورسازی در بازی بازگشت سال قبل زیاد خاص بود.

* پس از بازی با فولاد متوجه شدیم با بازیکنانمان گفت وگو شده است

وی درمورد اینکه آیا منظور به تیم های نظامی هست و آنان با بازیکنانشان مذاکره کردند اهتمام کرد: دو هفته تا انتهاء نیم فصل باقی مانده هست، حرکت قشنگی انجام نشده هست.

وی درمورد اینکه از تراکتورسازی بازیکن می گیرند یا خیر گفت: از این تیم به سبب مشکلاتش بازیکن نمی گیرم و حتی در رابطه ای که با مهدی کیانی داشته از او خواسته ام در تیمش بماند و با قدرت کار کند. هنگامی از تراکتورسازی جدا گردیدم سه چهار نفر با من ارتباط گرفتند به آنان گفتم تمام سالهایی که در تراکتورسازی بودید یک سمت وضع تیم در فصل جاری هم یک سمت. در اطلاعیه ای هم این مسئله را اظهار کردم و اظهار کردم به سبب شرایط تراکتورسازی از این تیم بازیکن نمی گیریم.

قلعه نویی درمورد اینکه پرسپولیس در سال های موخر ذوب آهن را مغلوب کند اهتمام کرد: این مسئله را پذیرفته ام که ما در دیدارهای موخر نتوانستیم دستاورد های مطلوبی دریافت کنیم ولی درمورد آن توضیحات قدر کفایت را گفتم اینکه ما نتوانستیم دستاورد ضروری را در فصل جاری دریافت کنیم سبب دارد. هنگامی سه بازیکن تیم ما وضع پیشنهاد آل نداشته باشند این وضع به تیم لطمه می زند.

ما پس از بازی با فولاد متوجه این مسئله گردیدیم اگر بازیکن متقاعد باشد و به باشگاه بگوید اشکالی ندارد جدید پس از بازی با فولاد متوجه این مسئله گردیدیم. این شایعات مطرح بود و ما می گفتیم شاید در حد همان شایعه هست و به آن دقت نمی کردیم.

ولی در آن وقت حتی ریاست فدراسیون فوتبال به سبب گفت وگو هایی که انجام دادم از من پشتیبانی نکرد ولی با گذشت دو سال اکنون گفتند که حق با قلعه نویی بوده و از من پشتیبانی کردند.

* ضروری هست نیم فصل ۵ بازیکن جذب کنیم

ولی سیاست ما و هدف ما تا به امروز که در این جایگاه قرار داریم نبوده هست ضروری هست لطمه شناسی کنیم اگر قرار هست در قاره آسیا شرکت کنیم ضروری هست نیم فصل ۵ بازیکن که با افکار تاکتیکی ما نزدیک می باشند جذب کنیم تا بتوانیم تیم را تقویت کنیم.

* گفت وگو مدیران سپاهان با من صحت ندارد

قلعه نویی در ادامه درخصوص اینکه آیا از مدیران سپاهان با شما گفت وگوی شده هست تا در انتهاء فصل به سپاهان بروید اظهار داشت: من متاسفانه همین هم اکنون از شما شنیده ام ضروری هست بگویم که این گفت وگو ها هیچ کدام صحیح نیست. جا دارد تشکر کنم از مسئولان  باشگاه ذوب آهن. شاید از جنبه فنی شرایط مطلوبی نداریم ولی ضروری هست بگویم که از نظر ابزارها شرایط شایستهی داریم و ضروری هست بگویم آرامش مطلوبی در باشگاه ذوب آهن دارم. امیدوار هستم تا مشکلاتش رفع گردد زیرا مربی زیاد مطلوبی هست.

* سخن علی کریمی خورده گیری دلسوزانه است

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن در انتهاء درخصوص قرعه کشی جام جهانی نیز اظهار داشت: اولاً از همه مجموعه فدراسیون فوتبال تشکر می کنم به سبب اقداماتی که برای فوتبال ایران انجام دادند و هنگامی شنیدم فدراسیون فوتبال ۵ ستاره هست زیاد خرسند گردیدم به سبب اینکه دو بار به جام جهانی بصورت متوالی صعود کردیم. در حال حاضر وجهه مطلوبی در جامعه بین المللی فوتبال داریم. هنگامی با روسیه در بازی صمیمانه حتی یک بر صفر هم جلو هستیم نشان می دهد که فوتبال ایران در حال حاضر در حال توسعه هست. ضروری هست که از این مجال استفاده کنم و به سبب بحث ها و نقدهایی که علی کریمی به فوتبال و مدیران فوتبال ایران خورده گیری کرد بگویم نه علی کریمی به پول احتیاج دارد و نه به اینکه به تیمی حضور دارا باشد. به سبب اینکه در فوتبال ایران زحمت کشیده . بنظرم تاج ریاست فدراسیون فوتبال ضروری هست از گفت وگو های علی کریمی استفاده کند. وظیفه اش این هست که از پیشکسوتان فوتبال استفاده کند. ولی درمورد قرعه کشی جام جهانی ضروری هست بگویم امید دارم که تیم ملی ایران در قرعه مطلوبی قرار بگیرد و امیدوار هستم که در جام جهانی هم دستاورد مطلوبی به دست آوریم.