گروه: اخبار
تاریخ: ۱۸:۳۴ :: ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
قصه گویی نقش مهمی در حفظ آیین و فرهنگ کهن دارد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، داود محمدی در مراسم اختتامیه بیستمین جشنواره بین المللی قصه گویی در کانون پرورش فکری استان قزوین گفت: قصه‌گویی، فرصت مغتنمی برای حفظ آیین و فرهنگ کهن است و برگزاری جشنوارهذ هایی در این زمینه می تواند دستاوردهای فرهنگی زیادی برای ما داشته […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، داود محمدی در مراسم اختتامیه بیستمین جشنواره بین المللی قصه گویی در کانون پرورش فکری استان قزوین گفت: قصه‌گویی، فرصت مغتنمی برای حفظ آیین و فرهنگ کهن است و برگزاری جشنوارهذ هایی در این زمینه می تواند دستاوردهای فرهنگی زیادی برای ما داشته باشد.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر کودکان با فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی آشنا شوند می توانند ضمن صیانت از فرهنگ خود ساعات سرگرم کننده خوبی را برای خود رقم بزنند.

وی با اشاره به تاثیر عمیق قصه‌ در روح و اندیشه کودکان تصریح کرد:قصه‌گویی ابزاری قدرتمند برای حفظ واستمرار ارزش‌های اخلاقی، اجتماعی و دینی در مخاطبین است.

محمدی با قدردانی از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قزوین در برگزاری جشنواره و احیا و  ارزش‌ گذاری قصه‌گویی بیان کرد: کانون مجموعه ای اثرگذار در ایجاد ذهن پویا و خلاق برای آینده سازان ایران اسلامی است.

مرحله استانی بیستمین جشنواره بین المللی قصه گویی در کانون استان قزوین با شرکت ۴۴ قصه گو در بخش‌های مربیان، اعضا، آزاد و مادربزرگ‌ها در روزهای ۲۰ و ۲۱ شهریور برگزار شد.

منتخبان این جشنواره به مرحله منطقه ای که با حضور قصه‌گویان برگزیده استان‌های گیلان،زنجان،اردبیل، آذربایجان  شرقی، آذربایجان غربی و قزوین در آبان ماه امسال برگزار می‌شود راه پیدا کردند.