تاریخ: ۱۹:۵۹ :: ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
قزوین| مشکلات امروز کشور حاصل الگوگیری اشتباه از غربی هاست

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از قزوین، ، سیده حمیده زرآبادی ظهر امروز در پنجمین کنفرانس بین‌المللی روانشناسی، علوم تربیتی و سبک زندگی که در سالن همایش‌های دانشگاه پیام نور برگزار گردید گفت: مسئله‌ای که امروز خیلی از اساتید روانشناس با آن مواجه می باشند ریشه در تغییر سبک زندگی […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از قزوین، ، سیده حمیده زرآبادی ظهر امروز در پنجمین کنفرانس بین‌المللی روانشناسی، علوم تربیتی و سبک زندگی که در سالن همایش‌های دانشگاه پیام نور برگزار گردید گفت: مسئله‌ای که امروز خیلی از اساتید روانشناس با آن مواجه می باشند ریشه در تغییر سبک زندگی دارد که خود نیز ریشه تمامی استرس‌ها و مشکلات مردم هست که زندگی آنان را تحت تاثیر قرار داده هست.

 

  نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی تصریح نمود: امروزه شاهد کوچ روستاییان و جابه‌جایی درصد جمعیت شهری و روستایی هستیم؛ زمانی جمعیت روستایی ۷۰ درصد و جمعیت شهری ۳۰ درصد کل جمعیت کشور را تشکیل می‌داد ولی امروز این آمار بالعکس شده هست و همین مبحث علت شده تا مشکلات و معضلات اجتماعی بسیاری پدیدار گردد.

  زرآبادی تصریح نمود: ما با طبیعت هم همین منوال را داشتیم و با آن جنگیدیم؛ بحث‌های ذی ربط به محیط زیست و اقلیم که ما موجب تغییر آن گردیدیم و حتی این تغییر نیز با برنامه مشخصی نیز انجام نشده هست، این در حالیست که در کشورهای دیگر اگر تحولی هم ایجاد می‌شود با برنامه‌ریزی و صحیح اجرا می‌شود.

  وی اضافه کرد: ولی متاسفانه باوجود بستر شایسته ای که در کشور وجود داشت الگوبرداری از کشورهای دیگر اشتباه و بدون برنامه انجام شده که منتج به آسیب‌های اجتماعی من جمله مشکلات تربیتی و روانشناختی شده هست.

این مطلبو از دست ندید!  رویکرد آمریکا به علم رویکرد سلطه بر جهان است/ دانشگاه و صنعت در حوزه فضای مجازی جامانده‌اند

  نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی مشکلات کنونی کشور را حاصل الگوبرداری اشتباه از کشورهای دیگر دانست و افزود: مشکلات کنونی کشور حاصل الگوگیری اشتباه از کشورهای دیگر و اجرای بدون برنامه آنهاست.

  زرآبادی عنوان نمود: ما با تمام قوا به جنگ طبیعت و مواهب خدادادی رفتیم و آنان را تغییر دادیم؛ در اینجا این نکته بسیار حائز ارزش هست که همان گونه که روانشناسان به گذشته مریض مراجعه می‌کنند تا او را معالجه کنند در مسائل سبک زندگی و آسیب‌های اجتماعی هم باید ریشه مشکلات شناخته و معالجه گردد.

  زرآبادی گفت: در موضوعات ذی ربط به شهرسازی و محیط زیستی هم همین گونه بوده و نادیده‌ گرفتن طبیعت کشور مشکل کلیدی و ریشه مشکلات محیط زیستی هست که احتیاج به ارزیابی صحیح و استفاده از روش‎های علمی و پژوهش‌های صحیح دارد.

  نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی گفته بود: امید داریم این کنفرانس‌ها برای دانشجوهای نتیجه خوبی داشته باشد و مسیر خاصی برای زندگی آنان مشخص گردد و امید ما هم به همین جوانان هست که مشکلات کشور را به طور علمی در رفع کنند.