تاریخ: ۱۶:۱۸ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
فیلم کوتاه «تمیز» به جشنواره بین‌المللی کن راه یافت ‌

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از شیراز، فیلم کوتاه «تمیز» به کارگردانی کیوان محسنی و تولید انجمن سینمای جوان لار به بخش غیررقابتی جشنواره بین‌المللی کن راه یافت. این فیلم در قالب درام ساخته و در شهرستان‌های لارستان و گراش فیلمبرداری شده است.  کیوان محسنی، کارگردان این فیلم در گفت‌وگو با تسنیم […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از شیراز، فیلم کوتاه «تمیز» به کارگردانی کیوان محسنی و تولید انجمن سینمای جوان لار به بخش غیررقابتی جشنواره بین‌المللی کن راه یافت. این فیلم در قالب درام ساخته و در شهرستان‌های لارستان و گراش فیلمبرداری شده است. 

کیوان محسنی، کارگردان این فیلم در گفت‌وگو با تسنیم درباره این فیلم اظهار داشت: فیلم کمتر از ۴ دقیقه است و نمای اولی آن زنی را در خانه نشان می‌دهد که با دقت و ظرافت مشغول تمیز کردن خانه است اما رفته رفته مخاطب متوجه می‌شود که در پس این تمیز کردن اتفاقات دیگری رخ داده است. 

وی که مستند کایه را در کارنامه خود دارد، گفت: تعلیق یکی از ویژگی‌های اصلی این فیلم و فضای آن به «ساعت شش» و «بیرون از این» نزدیک است اما برخلاف دیگر فیلم‌ها فرهنگ بومی در این فیلم دیده نمی‌شود چراکه موضوع فیلم آن را برنمی‌تابید. 

کارگردان فیلم تمیز با بیان اینکه حمایت از ساخت فیلم‌های کوتاه کم است، افزود: این موضوع در شهرستان‌ها بیشتر دیده می‌شود چراکه شناخت کمتری نسبت به فیلم کوتاه وجود دارد و دلیل دیگر اینکه فیلم کوتاه مانند فیلم بلند امکان پخش عمومی ندارد. 

این مطلبو از دست ندید!  عرفان اسلامی؛ داعی صلح و مانع افراط گرایی دینی/ پنج رکن ریاضت عرفانی از منظر قرآن

محسنی در پاسخ به این پرسش که حمایت دولتی بهتر است یا ورود بخش خصوصی؟ بیان کرد: حمایت از فیلمساز هرچند اندک سبب بقای هنر فیلمسازی و انگیزه در میان هنرمندان جوان می‌شود اما حمایت بخش دولتی ممکن است نظارت بر فیلم را بیشتر کند و آنچه مدنظر کارگردان است محقق نشود. 

وی خاطرنشان کرد: ورود بخش خصوصی در این زمینه به نظر کارآمدتر است هر چند به دلیل عدم اطمینان در برگشت سرمایه و سود بخش خصوصی در حیطه فیلم کوتاه وارد نمی‌شود. 

این کارگردان خوش آتیه استان فارس درباره اثر تازه‌اش تصریح کرد: فیلم باگ با مشارکت انجمن سینمای جوان شیراز در حال تولید است که با رویکرد داستانی به بحران اقتصادی در گراش می‌پردازد و در قالب اکشن تریلر است. 

برچسب ها: