تاریخ: ۱۷:۳۵ :: ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
فوت پلنگ نر رها شده در طبیعت ساری، در هاله ای از ابهام

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از پارس نیوز، هفته گذشته خبری با عنوان پلنگ نری که اردیبهشت سال کنونی در طبیعت رها گردید، با شلیک دامداری در نکا از پا درآمد در رسانه ها مطرح گردید. دلیل به قتل رسیدن این پلنگ هنوز در هاله‌ای از ابهام هست. حسینعلی ابراهیمی کارنامی در گفت […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از پارس نیوز،

هفته گذشته خبری با عنوان پلنگ نری که اردیبهشت سال کنونی در طبیعت رها گردید، با شلیک دامداری در نکا از پا درآمد در رسانه ها مطرح گردید. دلیل به قتل رسیدن این پلنگ هنوز در هاله‌ای از ابهام هست.

حسینعلی ابراهیمی کارنامی در گفت و گو با ایسنا درباره به قتل رسیدن پلنگ در جنگل های روستای سنه کوه ساری که درجنوب شرقی شهرستان ساری در بخش میاندرود دهستان کوهدشت در فاصله حدود ۲۵ کیلومتری شهرسورک قرار دارد، اظهار کرد: پلنگ عارضه دیده چندی پیش پیدا گردید و بعد از حفظ و التیام در منطقه سنه کوه رها سازی گردید.

وی اضافه کرد: بعد از مدتی ردیاب پلنگ بهمراه جمجمه و چند تکه استخوان بدون گوشت در محدوده سیکا پیدا گردید.

مدیرکل محیط زیست استان مازندران درباره شایعه به قتل رسیدن پلنگ توسط یک دامدار با تفنگ گفت: به این مبحث مظنون هستیم و هنوز معلوم نیست به چه صورتی پلنگ کشته شده باشد. این مبحث توسط دستگاه‌های ذی ربط و سازمان محیط زیست در حال ارزیابی هست.

این مطلبو از دست ندید!  طبیعت زمستانی در روستای مامن + عکس ها

ابراهیمی کارنامی با بیان اینکه دلیل به قتل رسیدن پلنگ باید دقیقا و جدی مورد ارزیابی قرار گیرد بیان کرد:به قتل رسیدن پلنگ امکان دارد توسط حیوانی از جنس خود و یا آدم اتفاق افتاده باشد؛ علاوه بر این زمان مردن پلنگ به چند ماه گذشته می رسد.
انتهای پیام