گروه: شغل
تاریخ: ۳:۴۲ :: ۱۳۹۶/۱۱/۰۴
فناوری اطلاعات توان ایجاد ۱۰۰هزار شغل تا انتهاء سال کنونی را دارد؟

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، هیئت دولت در جلسه روز چهارشنبه گذشته به ریاست حسن روحانی ریاست جمهور، گزارش مرکز ملی فضای سایبری درخصوص «اقتصاد مجازی» را ارزیابی کرد. رئیس‌جمهور در این جلسه با بیان اینکه درک دقیق از تأثیرگذاری وسیع فضای سایبری در اقتصاد، فرهنگ، توسعه اکتساب و کار […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، هیئت دولت در جلسه روز چهارشنبه گذشته به ریاست حسن روحانی ریاست جمهور، گزارش مرکز ملی فضای سایبری درخصوص «اقتصاد مجازی» را ارزیابی کرد. رئیس‌جمهور در این جلسه با بیان اینکه درک دقیق از تأثیرگذاری وسیع فضای سایبری در اقتصاد، فرهنگ، توسعه اکتساب و کار و اشتغال، تحول زندگی مردم و آینده این تأثیرگذاری بسیار حائز ارزش هست، گفت: این فضا با سرعت خارق العاده زندگی فردی، خانوادگی، اجتماعی و اقتصادی را در بر می‌گیرد و مفاهیم اشتغال را به ویژه در حوزه خدمات بشدت تغییر می‌دهد.

این مبحث حاکی این هست که یکی از اغراض دولت برای اشتغال زایی در حوزه موبایل و فضای سایبری و به طور کلی فناوری اطلاعات هست.

  حسن روحانی، ریاست جمهور دیشب در گفت وگوی تلویزیونی نیز با اشاره به اشغال‌زایی در حوزه موبایل افزود: مردم در دهه فجر، از نسل سوم و چهارم موبایل می‌توانند استفاده نمایند. این فضا باید برای مردم آزاد گردد و زیرساخت‌های شغلی این زمینه ایجاد گردد.

گفتم برای اشتغال و برطرف فقر مطلق تلاش خواهم نمود و این را در بودجه ۹۷ هم آوردم و برای اشتغال، بودجه گذاشتم. از نمایندگان ملت می‌خواهم این اغراض را پژوهشگر کنند و امید دارم در صحن علنی بودجه‌ای را تحویل دریافت کنیم که دولت و رئیس‌جمهور بتواند به وعده‌هایش عمل کند.

جزئیات برنامه ریزی دولت در طرح اشتغال فراگیر نیز به توصیف زیر هست.

اکتساب و اقدامات تولید محتوا(دیجیتال)

 کسب و اقدامات خدمات پایه منطقه های روستایی و محروم

 کسب و اقدامات ایجاد زیرساخت و شبکه دسترسی

اکتساب و اقدامات تجارت و خدمات الکترونیکی

اکتساب و اقدامات خدمات دولت الکترونیک

اکتساب و اقدامات خدمات خدمات ارتباطات و فناوری اطلاعات

 توسعه شرکت های دانش بنیان

  طرح اشتغال فراگیر  در زمینه اغراض برنامه ششم توسعه به منظور ایجاد ۹۵۰ هزار شغل در سال ۹۶ تدوین گردید که قطعی شد  در حوزه های متفاوت این میزان اشتغالزایی دنبال گردد.

محمد جواد آذری جهرمی،وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  مدتی قبل در مورد این اغراض گفت: در برنامه ششم توسعه دولت باید ۹۵۰ هزار شغل ایجاد کند، که ۱۰۰ هزار شغل باید در حوزه فناوری اطلاعات باشد.

 با توجه به اینکه ریاست جمهور از هفته گذشته تا به حال بحث اقتصاد مجازی و اشتغالزایی موبایلی و مجازی را چندبار مورد توجه قرار داده هست و هدف گذاری اشتغال فراگیر تا انتهاء سال جاری هست آیا تا انتهاء سال ۹۶ هدف گذاری برای ایجاد ۱۰۰ هزار شغل ایجاد می گردد؟