گروه: اخبار
تاریخ: ۱۸:۳۱ :: ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
فقط ۴ماه در سال کار می‌کنیم / مالیات و حقوق یک سال را پرداخت می‌کنیم

پول نیوز – خسرو ابراهیمی نیا، رییس اتحادیه تالارهای پذیرایی به پول نیوز می گوید: یک تالار پذیرایی گاهی ۸ ماه از سال را بیکار است و تنها ۴ ماه کار می کند. او توضیح می دهد: یک ماه، صَفَر است، یک ماه، محرم، یک ماه، رمضان. دو دهه هم ایام سوگواری فاطمیه. از طرفی شهادت ۱۲ امام […]

پول نیوز – خسرو ابراهیمی نیا، رییس اتحادیه تالارهای پذیرایی به پول نیوز می گوید: یک تالار پذیرایی گاهی ۸ ماه از سال را بیکار است و تنها ۴ ماه کار می کند. 

او توضیح می دهد: یک ماه، صَفَر است، یک ماه، محرم، یک ماه، رمضان. دو دهه هم ایام سوگواری فاطمیه. از طرفی شهادت ۱۲ امام معصوم هم در طی سال داریم و خودِ مراسم هم معمولاً در روزهای هفته برگزار نمی‌شود و فقط پایان هفته‌ها امکان برگزاری مراسم جشن وجود دارد. فقط 4ماه در سال کار می‌کنیم / مالیات و حقوق یک سال را پرداخت می‌کنیم
به گفته ابراهیمی‌نیا، طبق آخرین آمار یک تالار پذیرایی به طور میانگین، ۱۲۰ تا ۱۳۰ مراسم در سال برگزار می کند اما هنگام پرداخت مالیات و عوارض آن مبنای کار تالار را یکساله قرار می دهند. از طرفی صاحب تالار باید حقوق کادر و پرسنل خود و کرایه سالن را هم هر ماه پرداخت کرده و از سالن به عنوان یک محل لوکس، مراقبت کند. 
او با گلایه از مالیات بر ارزش افزوده ۹ درصدی، ادامه می دهد: ما موظفیم این مالیات را روی قیمت‌های منو اضافه کنیم و همین باعث می شود بازار کار ما کساد شود چرا که قیمت ها بدون افزایش کیفیت ناخودآگاه بالا می رود. کار به جایی رسیده که برخی از تالارها، خود به جای مشتری این مالیات را پرداخت می کنند تا مشتری را از دست ندهند. 
به گفته او همه این کسادی ها باعث می شود ناخودآگاه مشتری هم که انتظار کیفیت بالا و قیمت پایین دارد، به سمت باغ تالارهای ارزان قیمت اما زیرزمینی و غیر مجاز کشیده شود.