گروه: بلیط
تاریخ: ۱۲:۵۶ :: ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
فشار اقتصادی بر پایتخت نشینان با مدیریت شهری جدید!

سرویس اجتماعی فردا: از روز گذشته و طبق مصوبه شورای شهر تهران و تاییدیه فرمانداری بلیت تک سفره تهران و حومه از ۸۰۰ تومان به ۱۰۰۰ تومان افزایش یافته و این افزایش نرخ در حالی انجام شده است که نه فقط با افزایش خدماتی در این زمینه انجام نشده لکن حتی بعضی خطوط مترو نیز […]

سرویس اجتماعی فردا: از روز گذشته و طبق مصوبه شورای شهر تهران و تاییدیه فرمانداری بلیت تک سفره تهران و حومه از ۸۰۰ تومان به ۱۰۰۰ تومان افزایش یافته و این افزایش نرخ در حالی انجام شده است که نه فقط با افزایش خدماتی در این زمینه انجام نشده لکن حتی بعضی خطوط مترو نیز تعطیل شده و معلوم نیست تا چه زمانی مردم باید در انتظار راه‌اندازی آن باشند؟!   مدیریت شهری جدید، پایتخت‌نشینان را در تنگنای اقتصادی قرار داده است!
شهروندان تهرانی که دیگر دل خوشی از مدیریت شهری و اعضای شورای شهر ندارند در این مدت شاهد پیشنهاداتی از سوی آن‌ها برای گرانی و متحمل کردن هزینه‌های سرسام آور بر دوش خود بوده اند. از تصمیم جنجال برانگیز برای افزایش بیشتر از اندازه هزینه خرید آرم طرح ترافیک گرفته تا پیشنهاد دریافت عارضه ها رفت و آمد از خودرو‌ها در بزرگراه‌های پایتخت؛ که در کنار افزایش دیگر هزینه‌ها ضربه‌ای جدی به زندگی شان وارد خواهد کرد.     از سویی از اوائل سال ۹۷ راننده های تاکسی و مسافرکش‌های شخصی به طور خودجوش دست کم ۵۰۰ تومان کرایه‌ها را افزایش داده اند. و این افزایش ۵۰۰ تومانی در مسیر‌هایی اتفاق افتاده که اجاره آنان ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ تومان بوده و در مسیر‌هایی با اجاره بیشتر، این افزایش نرخ تا ۱۰۰۰ و ۱۵۰۰ تومان نیز می‌رسد و این یعنی ۵۰ درصد افزایش!

و این افزایش ۵۰۰ تومانی در مسیر‌هایی اتفاق افتاده که اجاره آنان ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ تومان بوده و در مسیر‌هایی با اجاره بیشتر، این افزایش نرخ تا ۱۰۰۰ و ۱۵۰۰ تومان نیز می‌رسد و این یعنی ۵۰ درصد افزایش!امان ا.. زیرا گران کردن نرخ زندگی در تهران زمینه ساز بزرگ‌تر شدن شکم طبقه مرفه و ثروتمند و خرد شدن طبقه متوسط جامعه خواهد شد؛ بنابراین متولیان و مسئولان شهری باید در نظر دارا باشند که با پیشنهاداتی که عرضه می‌دهند در پی چه چیزی می باشند.»
آنچه که مشخص است با اجرای چنین برنامه ای شاهد رشد افسارگسیخته ناامنی و بزهکاری در حاشیه شهر‌ها می باشیم و هزینه زیادی بیشتر از آنچه به شهروندان تحمیل می‌شود را می‌بایست در راستای برطرف بحران‌ها و تامین امنیت شهروندان به کار گرفت.»
» قرایی مقدم در ارزیابی تاثیر افزایش هزینه زندگی در تهران با بالا رفتن نرخ بزهکاری و آسیب‌های اجتماعی در پایتخت اظهار داشته: «تحقق این فرضیه افزایش نارضایتی‌های اجتماعی را در بر خواهد داشت. شما باید به این نکته توجه دارا باشید که به طور اساسی گران کردن زندگی در تهران فقط به این کلان شهر منحصر نخواهد شد، لکن اثرها مستقیم خود را بر دیگر شهر‌ها و حتی روستا‌های کشور خواهد داشت و این در تعارض مستقیم با امنیت ملی می باشد.»
» آنطور که مشخص است تیم جدید شهری دغدغه‌ای جز گران کردن شهر و افزایش قیمت‌ها ندارد! و باید گفت که نگاه درآمدزایی از جیب شهروندان تهران، آسیب‌های گرانی را در پی خواهد داشت.
از سویی شورای شهری‌ها برخلاف اینکه شهر به حال خود رها شده و شهرداری ندارد تا به وضع آن رسیدگی کند، درگیر سیاسی‌بازی‌های خود برای انتخاب شهردار می باشند و در عمل تهران به حال خود رها شده است؛ و به نظر می‌رسد مدیریت شهری جدید اراده خود را جزم کرده تا مردم را در تنگنای اقتصادی قرار دهد.

این مطلبو از دست ندید!  افزایش نرخ مسکن و کرایه بها فشار بسیاری به مردم وارد کرده هست