گروه: آشپزی
تاریخ: ۱۵:۲۸ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
فروش «متامفتامین» در مدرسه  از طریق یک دانش آموز!

خبرگزاری فارس: حمیدرضا صدرایی یک روانشناس در مورد «آسیب‌های اجتماعی در بین دانش‌آموزان»، بیان داشت: آسیب‌های اجتماعی اقداماتی می باشند که مورد توقع عده‌ای از گروه، جامعه و اجتماع نیست و در مدرسه ها نیز به اقداماتی گفته می‌شود که مورد توقع دیگر دانش‌آموزان نباشد. وی دنبال کرد: اقداماتی جنسی، فرار از مدرسه، درس‌ نخواندن […]

خبرگزاری فارس: حمیدرضا صدرایی یک روانشناس در مورد «آسیب‌های اجتماعی در بین دانش‌آموزان»، بیان داشت: آسیب‌های اجتماعی اقداماتی می باشند که مورد توقع عده‌ای از گروه، جامعه و اجتماع نیست و در مدرسه ها نیز به اقداماتی گفته می‌شود که مورد توقع دیگر دانش‌آموزان نباشد.

وی دنبال کرد: اقداماتی جنسی، فرار از مدرسه، درس‌ نخواندن و پرخاشگری من جمله آسیب‌های اجتماعی می باشند که به دانش‌آموزان آسیب می‌زند.

صدرایی با اشاره به ارزش دقت به آسیب‌های اجتماعی در دانش‌آموزان، افزود: برای کنترل این مبحث ابتدا ضروری هست آگاهی‌های ضروری را به والدین دانش‌آموزان بدهیم؛ یعنی اینکه چه اقداماتی را با فرزندان خود داشته باشند؛ به چه علت که خانواده ضروری هست مکان امنی برای نوجوان باشد که در غیر اینصورت، موجب می‌شود دانش‌آموز مشکلات خود را به مدرسه جابه جایی دهد.

وی با اهتمام بر دقت به مسائل عاطفی، روحی، اجتماعی و نیازهای دانش‌آموزان، اهتمام کرد: ضروری هست به این مبحث دقت گردد که دانش‌آموزان چه چیزی را احتیاج دارند؛ به چه علت که آنان در سنی می باشند که به آن «بحران هویت» گفته می‌شود، یعنی دوره‌ای که دانش‌آموز نه بزرگ هست و نه کوچک، لکن شخصیت آنان در حال ساخته شدن هست و ضروری هست به نیازهای آنان دقت گردد و با رفع کردن آن، اعتماد به نفس ضروری را احداث کنیم.

این مطلبو از دست ندید!  طرز پخت لازانیای سیب زمینی

وی با اهتمام بر ارزش دقت به شیوع موادمخدر در جامعه اضافه کرد: یکی از دانش‌آموزان در یکی از مدرسه ها، ماده‌ای با عنوان «جوهر لیمو» به دانش‌آموزان دیگر می‌فروخت که بنده زمانی این ماده به دستم رسید و آن را برای تست به آزمایشگاه بردم، متوجه گردیدم آن جوهر لیمو نبوده لکن «متامفتامین» هست و دانش‌آموزان نسبت به این مبحث آگاهی ضروری را نداشتند.

خانواده را محدوده امن قرار دهند و این موجب می‌شود تا دانش‌آموزان امیدوار گردند و بتوانند از خود حفظ کنند و قدرت «نه» گفتن را پیدا کنند.