فرهنگ عاشورایی، مهمترین علت روحیه شهادت‌طلبی در جامعه است

0
اشتراک

فرهنگ عاشورایی، مهمترین علت روحیه شهادت‌طلبی در جامعه است

حجت الاسلام عسگر دیرباز نماینده استان در مجلس خبرگان رهبری در گفت و گو با خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) از آذربایجان غربی در رابطه با اولویت های عمل در حادثه پلاسکو و تاثیر روانی آن بر جامعه گفت: طعم تلخ این فاجعه در ذائقه ملت و مسئولان هم چنان باقی خواهد ماند ولی اولویت در مدیریت این امر، عبرت گرفتن وپیشگیری از وقوع دوباره این گونه حوادث بوده و شناخت عوامل آن در مرحله های بعدی پیشرفت بهتری خواهد داشت.
وی عنوان کرد: هم مسئولان و هم مردم توجه داشته باشند که ابعاد روانی این مساله به خصوص در فضای مجازی کنترل گرددو اگرچه نمیتوان تلخی این مساله را از کام مردم پاک کرد ولی میتوان با تدبیر همگانی، تاثیر منفی آن را به حداقل رساند.
نماینده مردم استان در مجلس خبرگان با اشاره به عبرت گیری از این رخداد عظیم و غم انگیز و اهمیت نتیجه گیری از آن بیان کرد: اگر چه حادثه پلاسکو رویدادی فراموش ناشدنیست اما مساله مهم تر نتیجه گیری و عبرت آموزی از آن است وبیشتر باید روی آن تمرکز داشت.
وی گفت: حوادث گذشته بازگشت ناپذیرند و تدبیر و توجه باید به آینده باشیم وعبرت گرفتن از حادثه پلاسکو بر پیگیری عوامل این رخداد اولویت دارد.
حجت الاسلام دیرباز تصریح کرد: دو عنصر عشق و معرفت به اهل بیت (ع) که نسل به نسل افزون تر گشته و به آیندگان انتقال می‌یابد باعث ایجاد فرهنگ ایثار و انسان دوستی در جامعه اسلامی ایران است.
وی در پایان سخنانش با اشاره به مسئولیت های ملی در قبال بازماندگان این قبیل حوادث گفت: انسانی که با نیت قربه الی الله و برای نجات بشر با پای خود به دنبال شهادت میرود شایسته تقدیر است و خانواده این عزیزان شهید که بنا به فرموده امام راحل (ره) چشم و چراغ این ملت اند باید تکریم گشته و جایگاه و عزت نفس آنان هم، از بعد عاطفی و هم از بعد اقتصادی حفظ گردد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.