تاریخ: ۱۹:۰۸ :: ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
فرهنگ سازی در حوزه محیط زیست انجام نشده/مردم به سادگی در طبیعت آشغال می ریزند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، وی گفت: ریختن آشغال در طبیعت در کشور‌های توسعه یافته گناه تلقی می‌شود، اما در ایران به سادگی این اقدام توسط عموم مردم انجام می‌شود. معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان مراقبت محیط زیست کشور با بیان اینکه […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، وی گفت: ریختن آشغال در طبیعت در کشور‌های توسعه یافته گناه تلقی می‌شود، اما در ایران به سادگی این اقدام توسط عموم مردم انجام می‌شود.

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان مراقبت محیط زیست کشور با بیان اینکه این سازمان امروز با جنگندگی و داد توانسته برای مسئولین ارشد نظام ارزش محیط زیست را تفهیم کند گفت: ابتدا باید مجاب شویم و پس از آن زیر مجموعه خود را در زمینه یک هدف هدایت نماییم.

وی عنوان نمود: یک دهه قبل از واقعه ی دریاچه ارومیه ریاست سازمان محیط زیست مشکل آب را گوشزد کرد، اما کسی به این هشدار توجهی نکرد و امروز سوز بی آبی تمام قد در کشور احساس می‌شود.

دانشیان با بیان اینکه تفویض اختیارات از سازمان مراقبت محیط زیست کشور به استان ها، مسئولان کل استان‌ها را از خواب بیدار کرده هست اضافه کرد:روال زمان بر صادر کردن مجوز‌ها کاهش یافته و در این زمینه خود استان باید مسیولیت کار خود را قبول کند.

این مطلبو از دست ندید!  ترکیب تماشایی نقاشی‌های خیابانی با طبیعت

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان مراقبت محیط زیست کشور تصریح نمود: مدیریت در نظام جمهوری اسلامی قلبی بوده و دستوری نیست و امروز توجه به نیروی انسانی باید اساسی‌ترین وظیفه در بین مسئولان باشد.

وی گفته بود: نوع رفتار، برخورد و کردار باید بدون جناح بندی و گروه بازی در مجموعه محیط زیست باشد و امروز باید استعداد‌های استان کرمان شناسایی و از آنها استفاده گردد.

دانشیان گفت: سازمان مراقبت محیط زیست باید مدیرانی تربیت کند که جایگزین مسئولان آینده کشور باشند بنابراین در این سازمان از اشخاص خارج از سازمان استفاده نمی‌شود.

در این مراسم ، مرجان شاکری به عنوان مدیرکل جدید مراقبت محیط زیست استان کرمان انتخاب و از خدمات رضا جزینی زاده مدیرکل پیشین این اداره کل تقدیر گردید.