گروه: آشپزی
تاریخ: ۱۰:۱۳ :: ۱۳۹۶/۱۲/۰۳

وب سایت آرگا مگ: خورش شوید از انواع غذاهای سرشناس شمالی هست که شما توان دارید این نوع خورش خوشمزه را در منزل به سادگی بپزید و از طعم بی مثل آن نهایت لذت را ببرید. در طرز تهیه خورش شوید از مرغابی و آلوچه و شوید و آلو و تخم مرغ و آبغوره و […]

وب سایت آرگا مگ: خورش شوید از انواع غذاهای سرشناس شمالی هست که شما توان دارید این نوع خورش خوشمزه را در منزل به سادگی بپزید و از طعم بی مثل آن نهایت لذت را ببرید. در طرز تهیه خورش شوید از مرغابی و آلوچه و شوید و آلو و تخم مرغ و آبغوره و روغن و نمک و فلفل استفاده می گردد.

مواد لازم:

آلوچه ترش و خشک : ۳۰۰ گرم
مرغابی کوچک : یک عدد
شوید خشک : دو تا سه قاشق غذاخوری
آلو خورشتی : ۲۵۰ گرم
تخم مرغ : دو تا سه عدد
آبغوره : یک پیمانه
نمک و فلفل : به مقدار لازم
روغن : به مقدار لازم

طرز تهیه خورش شوید و مرگ و فن های خوشمزه تر شدن آن

طرز تهیه :

آلوچه خشک و آلو خورشتی را به صورت به صورت مجزا بشویید و گوشت مرغابی را بهمراه قدری روغن درون قابلمه ای مناسب سرخ کنید پس از آن آلوچه خشک را به گوشت مرغابی اضافه کنید و تفت دهید و دو یا سه لیوان آب و آبغوره را به مخلوط گوشت و آلوچه اضافه کنید و شعله گاز را روی حرارت ملایم قرار دهید و درب قابلمه را ببندید تا گوشت مرغابی نیم پز گردد پس از آن آلوی خورشتی را به خورش اضافه کنید و پس از نیم پز شدن آلو خورشتی شوید خشک را به خورش بیفزایید پس از آن اذن دهید خورش روی حرارت ملایم گاز پخته گردد و جا بیفتد.

این مطلبو از دست ندید!  طرز تهیه یک اسموتی عجیب برای سوزاندن چربی های شکمی!

نکات طلایی برای پخت خوب تر خورش شوید

خورش شوید از انواع خورش های ترش هست و اگر شما تمایل دارید این خورش خوشمزه طعمی ملس و بی مثل داشته باشد توان دارید یک تا دو قاشق شکر به آن اضافه کنید.
خورش شوید از انواع خورش های محلی شمالی و ویژه غرب گیلان خواهد بود.
در صورت تمایل توان دارید در فرمان تهیه خورش شوید به جای گوشت مرغابی از گوشت مرغ استفاده کنید.