گروه: آشپزی
تاریخ: ۱۱:۱۷ :: ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
طرز تهیه خمیر فوندانت برای تزیین انواع کیک

سرویس سبک زندگی فردا؛ پس از گذاشتن مطلب تزیین کیک، خیلی ها تزیین کیک با فوندانت رو خواسته بودن که دنبال مجال مناسبش میگشتمو امروز یکی از دوستای گلمون در این باره مشاوره میخواستن که جرقه ای گردید تا این مطلب رو برای تمام دوستای گلمون قرار بدم. برای دیدن تعلیم تزیین کیک با خامه […]

سرویس سبک زندگی فردا؛ پس از گذاشتن مطلب تزیین کیک، خیلی ها تزیین کیک با فوندانت رو خواسته بودن که دنبال مجال مناسبش میگشتمو امروز یکی از دوستای گلمون در این باره مشاوره میخواستن که جرقه ای گردید تا این مطلب رو برای تمام دوستای گلمون قرار بدم.

برای دیدن تعلیم تزیین کیک با خامه به این مطلب مراجعه بفرمایید.

خمیر فوندانت خمیر نرم و لطیف و البته خوراکی هستش که به تازگی در تزیین کیک از خامه پیشی گرفته و به قولی سری تو سرا در آورده. اینطوری که من میدونم از دو روش تهیه میشه که یکیش خیلی آسون تر از اون یکیه. به هر حال پس از درست کردنش میشه سریعا ازش برای تزیین کیک استفاده نمود که در این مطلب یه اشاره هایی بهش میکنم.

طرز تهیه خمیر فوندانت برای تزیین کیک
اول از همه طرز تهیه خمیر فوندانت رو قرار میدم. در این فرمان هر دو روشش رو نوشته که من روش آسونه رو که با مارشمالو درست میشه، یه مختصر توضیحی میدم. شاید یه روزی که درست کردم، مطلبش رو هم قرار بدم.
مارشمالو چیست؟
اول از همه یه توضیحی درمورد مارشمالو بدم. مارشمالو رو خیلی ها پیشتر خوردیم ولی نامش رو نمیدونستیم. یه نوع آب نبات یا شکلات خیلی نرمه که بسیار زود هم در دهان آب میشه.
مواد لازم برای تهیه خمیر فوندانت با مارشمالو
مارشمالو نیم کیلو
پودر شکر یک کیلو
روغن به مقدار لازم
آب دو تا پنج قاشق غذاخوری
طرز تهیه فوندانت با مارشمالو
اول از همه اینکه اگه مارشمالو های رنگی رو استفاده نماییم خمیرمون رنگی میشه. مارشمالو ها رو در ظرفی میریزیم و به همراهش دو سه قاشق آب هم میریزیم و در مایکروویو قرار میدیم. )

این مطلبو از دست ندید!  طرز تهیه سالاد مرغ با بروکلی

)بعد از هر سی ثانیه یه همش میزنیم و باز در مایکرویو میذاریم.

رنگی کردن خمیر فوندانت
انقدر هم میزنیم و ورز میدیم تا به نحو خمیر در بیاد. هم سطح کاری رو که روش خمیرتون رو ورز میدید و هم دستتون و هم قاشقی که میخواید باهاش هم بزنید رو تماما چرب کنید.

خمیر فوندانت
این طرز تهیه خمیر فوندانت بود.

تزیین کیک با فوندانت
برای تزیین کیک با فوندانت، به اندازه تمام سلایق انسانها تنوع وجود داره.

مرجع: ۲نفره