فرماندهان شورای امنیت ترامپ به دنبال محدود‌ کردن ایران

0
اشتراک

فرماندهان شورای امنیت ترامپ به دنبال محدود‌ کردن ایران

 به گزارش راهنمای سفر من به نقل از مشرق، روزنامه وال استریت ژورنال در مطلبی می‌نویسد: به گزارش راهنمای سفر من به نقل از منابع آگاه دولتی ترامپ درحال استفاده از فرماندهان نظامی آشنا به مبارزه با افراط‌گرایی اسلامی در شورای امنیت ملی است و به دنبال محدود ساختن قدرت  ایران در خاورمیانه است.

این اقدام دقیقا در جهت مخالف سیاستهای اوباما بود که به دنبال استفاده از شخصیتهایی دیپلماتیک و علاقمند به بهبود روابط با ایران، کوبا، روسیه و رقبای دیگر آمریکا بود.

مقامات فعلی و سابق آمریکایی معتقدند که ترامپ بعد از رونالد ریگان بیش از هر رئیس‌جمهور ایالات متحده  تا اندازه زیادی برای حل مسائل امنیتی ملی به پرسنل نظامی وابسته است.

بسیاری از مقامات شورای امنیت ملی به مایکل فلین (وزیر دفاع آمریکا) نزدیک هستند.  دولت ترامپ درک هاروی، ژنرال سابق ارتش آمریکا را به عنوان مدیر ارشد سیاستهای خاورمیانه در شورای امنیت ملی انتخاب کرده است.

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از هاآرتص، هاروی فردی بود که این هفته به وزارت خارجه آمریکا توصیه کرد که با انتشار بیانیه‌ای  از بررسی دوباره تصمیم دولت برای انتقال ۲۲۱ میلیون دلار به تشکیلات خودگردان خبر دهد که اوباما دستور آن را صادر کرده بود.

هاروی برای دو دهه در ارتش فعالیت کرد و پس از آن به آژانس اطلاعات دفاعی پیوست و در آن به جنگ در عراق متمرکز شد. در سال ۲۰۱۰ واشنگتن پست او را افسر اطلاعاتی مورد علاقه پترائوس نامید.

هاروی شخصیتی است که خواستار تقویت روابط میان آمریکا با اسرائیل، مصر و عربستان بوده است. گفتگوی سیسی با ترامپ پس از پیروزی در انتخابات و دعوت وی به کاخ سفید به نظر می‌رسد منعکس کننده دستکم بخشی از رویکرد وی در کاخ سفید بوده باشد.

هاروی در وبسایت شخصی خود با انتشار نظرات خود به راهکارهای شکست داعش متمرکز شده و معتقد است که حملات هوایی آمریکا هرچند تا اندازه‌ای وضعیت را برای داعش پیچیده کرده اما قاطع نبوده است.

کاخ سفید ژنرال جول ری بورن را نیز به عنوان یکی از معاونان هاروی انتخاب کرده است. دولت ترامپ همچنین ماتیو پوتینگر را که از مشاور نزدیک فلین به شمار می‌رود را برای بررسی مسائل آسیا در شورای امنیت ملی انتخاب کرده است.

ترامپ همچنین دو ژنرال بازنشسته با نامهای جیم ماتیس و جان کلی را برای ریاست پنتاگون و اداره امنیت داخلی انتخاب کرده است. این دو نفر دارای تخصص بالایی درباره خاورمیانه و تهدیدات تروریستی احتمالی از این منطقه هستند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.