گروه: تور
تاریخ: ۱۴:۳۵ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
فرماندار: چابهار برای برطرف محرومیت ها نیازمند اداره وبرنامه ریزی درست است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، ایوب درویشی روز چهارشنبه در سومین جلسه سازگاری مدیران ارگان های اداره وبرنامه ریزی منطقه ۸ کشور در چابهار بیان داشت: شهرستان چابهار به عنوان یک منطقه سیاست هایی در سواحل مکران کمترین شاخصه های پیشرفت آدمی را دارد و در تمام شاخصه ها رده های […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، ایوب درویشی روز چهارشنبه در سومین جلسه سازگاری مدیران ارگان های اداره وبرنامه ریزی منطقه ۸ کشور در چابهار بیان داشت: شهرستان چابهار به عنوان یک منطقه سیاست هایی در سواحل مکران کمترین شاخصه های پیشرفت آدمی را دارد و در تمام شاخصه ها رده های اخر در سیستان وبلوچستان را دارد.
وی اضافه کرد: شهرستان چابهار در زمینه شاخصه های آب، حاشیه نشینی، بهداشت، راه، اشتغال، فقر، تعلیم بویژه فضاهای تعلیمی محروم ترین نقطه استان محروم سیستان و بلوچستان و حتی کشور هست.
وی گفته بود: در سال های سابق برنامه ریزی و اداره مطلوبی برای برطرف مشکلات چابهار انجام نشده هست و این محرومیت ها چالش جدی در راه پیشرفت سواحل مکران هست.
فرماندار چابهار دنبال کرد: جای تعجب و پرسش هست به چه علت چابهار با تمام مزیت های اقتصادی، تجاری، گردشگری، کشاورزی و شرائط شایسته محروم ترین منطقه از نظر شاخصه ها شمرده می شود.

فرماندار شهرستان ویژه چابهار عنوان کرد: سواحل مکران در حوزه این شهرستان حجم مطلوبی در زمینه ایجاد گلخانه، پیشرفت گردشگری وکشاورزی، فعالیت های تجاری، اقتصادی وترانزیتی، صنعت، پتروشیمی، فولاد، فراوری معادن و بازرگانی دارد.

وی گفته بود: بندر گوادر پاکستان در همسایگی چابهار بسرعت با سرمایه گذاری ۴۶ میلیارد دلاری کشور چین در حال مهیا سازی زیرساخت ها هست و ضروری هست ما هم در بندر چابهار هر چه تندتر با پیشرفت ارتباطات تجاری واقتصادی با کشورهای همجوار اموری ضروری را انجام دهیم.
وی از نبود برنامه ریزی برای رونق قسمت گردشگری چابهار نیز انتقاد کرد و اضافه کرد: جای بسی تاسف هست که بعد از گذشت سالها محلی برای شنا در سواحل چابهار در نظر گرفته نشده و نگاهها همان طور برای ایجاد بعضی زیرساخت ها منفی هست.
به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، سومین جلسه سازگاری کارشناسان ومسوولان ارگان های اداره وبرنامه ریزی منطقه ۸ کشور دربردارنده استان های یزد، سیستان وبلوچستان، هرمزگان وکرمان در بندر چابهار امروز /چهارشنبه/ برگزار گردید و شرکت کنندگان علاوه بر این از توانمندیها و حجم های تجاری، اقتصادی و گردشگری چابهار دیدن کردند.
۳۰۴۳**۶۰۸۱ خبرنگار: رستم کریمی نژاد ** انتشار یافتن دهنده: حیدر سرایانی