تاریخ: ۲۰:۵۰ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲

اسماعیل ارزانی بیرگانی با بیان اینکه مقصر اصلی این حادثه هنوز مشخص نشده گفت: آواربرداری ساختمان‌های تخریب شده از امروز انجام شده تا مشکل خطرپذیری آنها از میان برود.وی افزود: اگر چه این حادثه و آسیب دیدن تعدادی از شهروندان بسیار ناراحت‌کننده بوده اما کمک به آنها در وظایف ستاد بحران فرمانداری اهواز تعریف نشده […]

اسماعیل ارزانی بیرگانی با بیان اینکه مقصر اصلی این حادثه هنوز مشخص نشده گفت: آواربرداری ساختمان‌های تخریب شده از امروز انجام شده تا مشکل خطرپذیری آنها از میان برود.
وی افزود: اگر چه این حادثه و آسیب دیدن تعدادی از شهروندان بسیار ناراحت‌کننده بوده اما کمک به آنها در وظایف ستاد بحران فرمانداری اهواز تعریف نشده زیرا یک حادثه شهری بوده و از سوی دیگر، فرمانداری یک دستگاه اجرایی نیست که اعتباراتی برای این موارد داشته باشد؛ البته سعی شده است که از محل‌های دیگری با آسیب‌دیدگان همکاری شود.
ارزانی بیرگانی با بیان اینکه تاکنون پنج خانواده آسیب‌دیده از این حادثه به فرمانداری مراجعه کرده‌اند اضافه کرد: شورای شهر اهواز مصوبات زیادی برای کمک‌های نقدی به شهروندان داشته و در همین راستا می‌توانست به این حادثه دیدگان نیز کمک کند.
فرماندار اهواز همچنین گفت: اسکان ۱۸ خانوار که در این حادثه دچار مشکل شده‌اند، در حال پیگیری است.
وی افزود: هر کدام از نهادهای مرتبط با این حادثه اعم از شهرداری، مالک و نظام مهندسی به نوعی کوتاهی‌هایی داشته اند و تنها کسانی که هیچ تقصیری نداشتند، ساکنان مجتمع بودند.
ارزانی بیرگانی تصریح کرد: نظام مهندسی در این حادثه مرتکب خطا شده، چرا که بر اساس وظایف قانونی باید نظارت بر ساخت این مجتمع را به درستی انجام می‌داد.
بر اساس این گزارش، ۲۳ آذر انفجار گاز در محله باغ شیخ اهواز باعث تخریب سه واحد مسکونی، کشته شدن یک نفر و مجروح شدن ۱۰ نفر را در پی داشت.
اسکندر زنگنه عضو شورای اسلامی شهر اهواز ۶ دی ماه در جلسه علنی گفته بود که بر اثر این حادثه ۲۰ خانواده شامل ۱۰۰ نفر آواره شده‌اند که لازم است ادارات متولی به مشکل آنها رسیدگی کنند.

این مطلبو از دست ندید!  پابرهنه بودن در طبیعت باعث بهبود مهارت های حرکتی کودک می گردد