فرمانداران ضعیف استان قزوین در مدیریت بحران کرونا تنبیه می‌شوند‌

0
اشتراک

فرمانداران ضعیف استان قزوین در مدیریت بحران کرونا تنبیه می‌شوند‌

– اخبار استانها –

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از قزوین، آخرین جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا بعدازظهر امروز با حضور استاندار قزوین به عنوان ریاست ستاد، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار به عنوان جانشین ستاد، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان قزوین در محوطه باز استانداری قزوین برگزار شد.

استاندار قزوین در این جلسه با اشاره به رضایت‌بخش نبودن نتایج اعمال محدودیت‌های شدید و فوق‌العاده‌ کرونایی در 10 روز اخیر اظهار داشت: به همین خاطر بعد از گذر از شب‌های روحانی قدر سخت‌ترین محدودیت‌های کرونایی را در استان قزوین اعمال خواهیم کرد و در این زمینه باید رسانه‌ها مرتب پمپاژ خبری در سطح استان داشته باشند.

هدایت‌الله جمالی‌پور با اشاره به تاثیر بالای شب‌نشینی‌ها و دورهمی‌های خانوادگی در شیوع ویروس منحوس کرونای انگلیسی افزود: به همین خاطر پلیس بعد از گذر از شب‌های احیا باید با هماهنگی دادستانی نسبت به توقف خودروهای متردد بعد از ساعت 9 شب اقدام کند و با دستور دادستان یک ماه گواهی‌نامه و کارت ماشین فرد متخلف را ضبط کند.

وی با اشاره به گزارش راهنمای سفر من به نقل از دانشگاه علوم پزشکی درباره افزایش اپیدمی و پاندمی کرونا در شهرستان تاکستان گفت: فرمانداران و مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرهایی مانند تاکستان که در حوزه مدیریت بحران کرونا ناموفق و ضعیف عمل کردند، تنبیه انضباطی می‌شوند و در صورت تکرار تخلف شغل خود را از دست می‌دهند.

ورود هندی‌ها به قزوین ممنوع شد

رئیس ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا همچنین درباره ورود 2 فرد هندی مبتلا به ویروس کرونا به یکی از هتل‌های شهر قزوین گفت: این افراد باید با شدیدترین تدابیر ممکن قرنطینه شوند و مرتب افرادی که در طی یک ماه اخیر با این 2 فرد در تماس بودند، مرتب از نظر تست کرونا چک شوند تا شاهد شیوع کرونای هندی در استان قزوین نباشیم.

جمالی‌پور با اشاره به کم‌اثر بودن واکسن‌های موجود بر روی سویه هندی کرونای جهش‌یافته تصریح کرد: به همین خاطر از امروز ورود هر گونه مهمانی از کشور هندوستان ممنوع است و ورود سایر مهمان‌های خارجی هم تنها با مجوز دانشگاه علوم پزشکی باید صورت گیرد.

وی تعطیلی همه مشاغل و کسب‌وکارها را کاری غیرمنطقی دانست و افزود: باید به جای تعطیلی همه صنوف و کسبه صرفاً با واحدهای متخلف در حوزه کرونا برخورد کرده و آنهایی که رعایت نکردند را تعطیل کنیم.

جمالی‌پور با انتقاد از کم‌اثر بودن برخی تصمیم‌ها و مدیریت‌ها در حوزه کرونای استان قزوین ادامه داد: با وجود محدودیت‌های بی‌سابقه‌ای که در 2 هفته اخیر اعمال کردیم، اما متاسفانه شیب نزولی ما قابل قبول نیست و به همین خاطر از امروز با مدیریت هوشمند و موردی باید بحران کرونا را کنترل کنیم.

آمار فوتی‌های کرونایی در قزوین دوباره رکورد زد / آمار بیماران بدحال بالاستآمار بیماران بدحال کرونایی در قزوین به بالاترین حد رسید / فوتی‌ها 2 رقمی شدرکورد بیماران بدحال کرونایی در قزوین شکست / 662 نفر در 24 ساعت گذشته بستری شدند

خط و نشان ارشاد برای رسانه‌ها

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین هم در این جلسه با بیان آنچه که به زعم این مدیر تخلف رسانه‌ها در حوزه کرونا عنوان شد، تصریح کرد: علاوه بر اینکه مدیران و مسئولان غیرمرتبط در حوزه بهداشت و درمان و ستاد کرونا نباید آمار و اطلاعاتی را در اختیار رسانه‌ها قرار دهند؛ اهالی رسانه هم نباید به خودشان اجازه دهند که به چنین منابعی مصاحبه کنند.

محمدحسین اسماعیلی اضافه کرد: تخلفات این دست از رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها را از طریق هیئت نظارت بر قانون مطبوعات پیگیری خواهیم کرد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.