تاریخ: ۱۸:۱۴ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
فرش دستباف ایرانی از رونق افتاده است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از اصفهان، به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از ، علی میرزازاده ظهر امروز در آیین بازنمایی بیستمین نمایشگاه فرش دستباف اصفهان اظهار داشت: در تمام موزه‌های دنیا می‌توانیم فرش دستباف ایرانی را بیابیم؛ درحالت کلی می‌توان گفت فرش دستبافت پرچم […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از اصفهان، به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از ، علی میرزازاده ظهر امروز در آیین بازنمایی بیستمین نمایشگاه فرش دستباف اصفهان اظهار داشت: در تمام موزه‌های دنیا می‌توانیم فرش دستباف ایرانی را بیابیم؛ درحالت کلی می‌توان گفت فرش دستبافت پرچم دوم ماست.

وی با اظهار اینکه متاسفانه سلیقه در زیراندازها بسیار شده هست، گفت: فرش ایرانی و اصالت آن چیزی نیست که رقبای ما بتوانند به آن دست یابند، ولی امروز به دلیل کوتاهی در تبلیغات برای جوانان، فرش دستباف ایرانی کمی از رونق افتاده هست.

رئیس اتحادیه صادر کنندگان فرش گفت: ضروری هست با محافظت اصالت فرش دستباف ایرانی، سلایق مشتریان را نیز موردنظر قرار داد.

لزوم حل مشکل بیمه بافندگان فرش

اسرافیل احمدیه با اظهار اینکه سرمایه ‌انسانی ما همین بافندگان می باشند، اضافه کرد: اگر این سرمایه‌ها محافظت نشوند سر از کشورهای خارجی در می‌آورند و در بازار جهانی فرش بیگانگان جایگزین فرش ‌ایرانی می‌شود.

این مطلبو از دست ندید!  برگشت جبیر به طبیعت سیرجان

وی در انتهاء گفت: در این ۷ ماهه چیزی حدود ۸۴۰ مترمربع تولید فرش و ۸۹ میلیون دلار صادرات داشتیم که اکثر از ۴۴ تن فرش صادر شده هست، در اصفهان این رقم نسبت به سابق کاهش یافته هست.

حضور ۱۵۲ همکاری کننده از استان‌های متفاوت در نمایشگاه فرش اصفهان

علی یارمحمدیان اضافه کرد: در بعضی سال‌ها بازار فرش از رونق افتاده هست، ولی تا هنگامی که نگاره‌های اسلیمی بر گنبد مسجد امام خودنمایی می‌کند فرش دستباف نیز از اصالت هنر ایران دفاع خواهد کرد.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی اصفهان حول ضرورت رابطه نزدیک با مدیران و تصمیم گیرنده در حوزه فرش ‌دستباف، افزود: اعتماد به نمایشگاه و موفقیت آن علت شده تا بیستمین نمایشگاه فرش دستباف اصفهان برگزار گردد.

وی در ادامه گفت: ۱۵۲ همکاری کننده از استان‌های متفاوت در کنار هم جمع شده‌اند تا نمایشگاه فرش دستباف اصفهان را رقم بزنند.