تاریخ: ۱۲:۴۵ :: ۱۳۹۶/۱۲/۰۶
«فرزندان زمین» به شبکه مستند می آیند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ، ، در این قسمت و بعد از پخش مستند، مهندس مهدی درویش، دبیر سیاست محیط‌زیست مرکز بررسی‌های استراتژیک نهاد رئیس جمهوری و پویا نیک‌جو از فعالین محیط‌زیست و مدرسه ها طبیعت در کشور، مهمان برنامه می باشند و با مبحث توجه به محیط‌زیست کشور و علل […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ، ، در این قسمت و بعد از پخش مستند، مهندس مهدی درویش، دبیر سیاست محیط‌زیست مرکز بررسی‌های استراتژیک نهاد رئیس جمهوری و پویا نیک‌جو از فعالین محیط‌زیست و مدرسه ها طبیعت در کشور، مهمان برنامه می باشند و با مبحث توجه به محیط‌زیست کشور و علل نابود شدن تدریجی آن گفت وگو خواهند کرد. هم‌چنین، محمد تقی فهیم و آرش خوشخو به نقد و ارزیابی فرمی این مستند خواهند پرداخت.

مستند «فرزندان‌ زمین» نگاهی دیگر به مبحث محیط‌زیست کشورمان دارد و بر اهمیت تربیت، تعلیم و دوستی با طبیعت تاکید می‌کند. این فیلم مستند بر پرورش افکار عمومی مبتنی بر آموزه‌ها، حرکات فردی و تقویت نهادهای مردمی معطوف هست چون که مراقبت از محیط زیست و بهره وری حداکثری از طبیعت  به مقداری در جهان امروز با اهمیت و ضروری هست که دیگر نمی‌توان به سادگی از کنار آن گذشت

این فیلم مستند بر پرورش افکار عمومی مبتنی بر آموزه‌ها، حرکات فردی و تقویت نهادهای مردمی معطوف هست چون که مراقبت از محیط زیست و بهره وری حداکثری از طبیعت  به مقداری در جهان امروز با اهمیت و ضروری هست که دیگر نمی‌توان به سادگی از کنار آن گذشتسعید سلیمانی و شیوا معتضدی زوج جوان کرمانشاهی می باشند که به واسطه‌ی علاقه بسیاری که به محیط زیست دارند درختان بسیاری را در طبیعت کاشته‌اند که زیادتر آنان به علل مختلف از بین رفته‌اند.

این مطلبو از دست ندید!  مناظری جذاب و دیدنی از طبیعت پاییزی در املش + فیلم

این مستند ۷۰ دقیقه‌ای به کارگردانی و تهیه‌کنندگی محسن سخا و در شبکه مستند تولید گردیده هست. این فیلم قبل از این در یازدهمین دوره جشنواره سینما واقعیت به نمایش در‌آمد و برای نخستین بار در صدا و سیما و برنامه‌ی این هفته «به اضافه مستند» به نمایش درخواهد آمد.

««برنامه به اضافه مستند با اجرای سید محمدعلی صدری‌نیا، تهیه کنندگی سید محمدحسین میری و کارگردانی محمدرضا رضاییان سه‌شنبه ۸ اسفند ماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه مستند سیما پخش خواهد گردید. بازپخش آن روزهای چهارشنبه ۹ اسفند ماه ساعت ۹ و جمعه ۱۱ اسفند ماه ساعت ۱۳:۳۰ هست.