گروه: بلیط
تاریخ: ۱۱:۵۳ :: ۱۳۹۷/۰۳/۰۱
فرآیند توزیع کارت بلیط رایگان به خبرنگاران

وی با تاکید بر اینکه کارت‌های سیار سال کنونی تنها به دستگاه‌های امنیتی داده شده هست گفت: متاسفانه در روزهای موخر بعضی از اشخاص سودجو به سبب عدم آگاهی شهروندان اقدام به فروش اینچنین کارت‌ها کرده‌اند که باید اعلام نمود که اصلا و ابدا این کارت‌ها مورد تایید نیست و تقلبی هست و شهروندان نیز […]

وی با تاکید بر اینکه کارت‌های سیار سال کنونی تنها به دستگاه‌های امنیتی داده شده هست گفت: متاسفانه در روزهای موخر بعضی از اشخاص سودجو به سبب عدم آگاهی شهروندان اقدام به فروش اینچنین کارت‌ها کرده‌اند که باید اعلام نمود که اصلا و ابدا این کارت‌ها مورد تایید نیست و تقلبی هست و شهروندان نیز در این زمینه هوشیار باشند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در ادامه با اشاره به اینکه بعضی از اشخاص سودجو نیز در آژانس‌ها اقداماتی را در زمینه فروش طرح ترافیک داشته اند گفت: البته تعداد این اشخاص محدود هست اما در این زمینه نیز مطمئنا برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

پورسیدآقایی گفت: هزینه کارت‌های سیار نیز مشابه تعرفه طرح ترافیک از ۱۳۴۰۰ تا ۳۶ هزار تومان هست.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته کارت‌های شناور به طور رایگان در اختیار بعضی اشخاص قرار می‌گرفت گفت: سال کنونی این شیوه تماما منتفی و این کارت‌ها تحت عنوان کارتهای سیار به بعضی نهادهای امنیتی واگذار شده هست و دارندگان این کارتها نیز باید هزینه پرداخت کنند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ۲ هزار سهمیه در طرح ترافیک به خبرنگاران داده شده هست گفت: البته ما می‌دانیم تعداد دیگری از این اشخاص شرایط لازم را برای دریافت طرح داشته‌اند اما معاونت حمل و نقل ترافیک محدودیت‌هایی را با توجه به سهمیه برای این اشخاص داشته و دارد و به همین سبب ما نتوانسته‌ایم به همه خبرنگاران طرح ترافیک بدهیم.

این مطلبو از دست ندید!  ماجرای دعوای جنجالی رامبد جوان و حسین فرحبخش/جمشید مشایخی در بیمارستان بستری شد

وی گفت: البته بنده پیش از ثبت‌نام طرح ترافیک برای خبرنگاران پیشنهاداتی را درخصوص استفاده رسانه‌ها به طور رایگان از خدمات کارپینو برای جابجایی خبرنگاران دادم اما متاسفانه این پیشنهاد مورد قبول مسئولین رسانه قرار نگرفت و حتی از وزارت ارشاد خواستیم تا در شناسایی و معرفی خبرنگاران به ما کمک کنند که در این زمینه نیز اقدامی رخ نداد.

وی گفت: ما کوشش داشتیم که سهمیه طرح ترافیک خبرنگاران توسط وزارت ارشاد صورت پذیرد که این مبحث مورد موافقت مسئولین وزارتخانه قرار نگرفت.

وی علاوه بر این در مورد توزیع کارت رایگان حمل و نقل عمومی به خبرنگاران گفت: مبلغ شارژ این کارت‌ها ۳۵۰ هزار تومان هست و یک ساله هست و در اختیار خبرنگاران قرار می‌گیرد.

وی در جواب به این سوال که نحوه توزیع کارت‌های یک ساله به خبرنگاران به چه شکلی می باشد گفت: در فاز اول خبرنگارانی که طرح ترافیک دریافت نکرده‌اند و در سیستم مای تهران ثبت‌نام کرده‌اند کارت یک ساله دریافت می‌کنند و در ادامه نیز ثبت‌نام مجددی از خبرنگارانی که در طرح ترافیک ثبت‌نام نکرده اند انجام می‌شود و کارت یک‌ساله در اختیار این اشخاص قرار خواهد گرفت.

وی گفت: پیش‌بینی می‌شود طی هفته‌های آینده فرآیند توزیع کارت انجام بگیرد.