گروه: شغل
تاریخ: ۱۶:۵۹ :: ۱۳۹۶/۰۶/۳۱

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، فرانتس گازلسبرگر (Franz Gasselsberger) در حاشیه مراسم امضای قرارداد خط اعتباری بانکی (فاینانس) با ۱۴ بانک ایرانی گفت: امروز روز واقعا بزرگی در روابط دو کشور است زیرا این اولین قرارداد مالی بین یک بانک اروپایی و جمهوری اسلامی ایران […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، فرانتس گازلسبرگر (Franz Gasselsberger) در حاشیه مراسم امضای قرارداد خط اعتباری بانکی (فاینانس) با ۱۴ بانک ایرانی گفت: امروز روز واقعا بزرگی در روابط دو کشور است زیرا این اولین قرارداد مالی بین یک بانک اروپایی و جمهوری اسلامی ایران است که هر چند مذاکرات آن چندین ماه به طول کشید اما در نهایت به سرانجام خوبی برای دو طرف رسید.

وی افزود: این قرارداد امکان سرمایه گذاری و صادرات شرکتها و صنایع اتریشی بخصوص در بخشهای بهداشت ، زیرساختها و سایر بخشها را فراهم می کند و اگر زمانی در آینده برگردیم و به این روز نگاه کنیم، خواهیم دید که آغازگر تعمیق بیشتر روابط دو کشور بوده است.

مدیر اوبربانک در خصوص دورنمای روابط بانکی ایران با کشورهای اروپایی گفت: شنیده ایم که ‘دانسکه بانک’ دانمارک امروز قراردادی با ایران امضا می کند و همچنین ایران درحال مذاکره با بانکهای ایتالیا است و در آلمان هم شنیده ام که صادرکنندگان بسیار علاقمند هستند که به قرارداد مشابهی با موسسات آلمانی (برای تامین اعتبار مالی با ایران) برسند و گمان می کنم که این روز (امضای قرارداد اوبربانک با ایران) می تواند درها را برای قراردادهای مشابه بگشاید.

وی افزود: اقتصاد ایران نه تنها برای اتریش و اروپا بلکه برای کل جهان بسیار جذاب است زیرا ایران نسل جوانی دارد و از این رو فرصتهای بزرگی وجود دارد و باید شرایط برد – برد برای ایران و شرکتهای جهان وجود داشته باشد اما در عین حال نباید جنبه سیاسی را هم فراموش کنیم .

مدیر اوبربانک اتریش در سخنرانی خود در مراسم امضای قرارداد نیز با اشاره به جمعیت جوان ، جایگاه مهم اقتصادی ایران در خاورمیانه و موقعیت جغرافیایی ایران گفت: روابط با ایران برای اتریش از اهمیت بالایی برخوردار است.

گازلسبرگر وی افزود: ایران تمام شرایط برای برخوردار شدن از یک اقتصاد به سرعت در حال رشد را دارا است و مشارکت نزدیکتر برای هر دو کشور ایران و اتریش سودمند است. روابط ایران و اتریش سابقه ای طولانی دارد و ما بیش از هر چیز به قابلیت اعتماد بالای تجار ایرانی ارج می نهیم. نشست امروز بطور حتم روابط نزدیک ما را نزدیکتر می کند. اوبربانک همواره روابط خوب خود را با شریکان ایرانی حتی در دوره تحریم ها حفظ کرده است. از زمان برداشته شدن تحریم ها در ژانویه ۲۰۱۶ بیش از یک هزار شرکت برای کار کردن با ایران ابراز علاقمندی کرده اند . ما به عنوان اولین بانک اتریشی و اولین بانک اروپایی یک قرارداد تامین مالی با ایران امضا می کنیم که به ‘کنترل بانک’ اتریش اجازه می دهد که خطوط اعتباری را برای پروژه های مهم زیرساختی تامین اعتبار کند و از این فرصت خوبی برای صادرکنندگان اتریشی است.

وی افزود: این قرارداد به صادرکنندگان مهم اتریش اجازه می دهد که پروژه های در بخشهای استراتژیک ایران را آغاز کنند. ایران به عنوان شریک برای ما مهمتر از همیشه است و ما خوشحالیم که این قرارداد را امضا می کنیم که کاتالیزوری برای رشد اقتصاد ایران و همچنین برای تجارت خارجی اتریش خواهد بود و امیدوارم که دوستی ما تعمیق شود و پایدار باشد.

مدیر عامل اوبربانک با اشاره به اینکه تا کنون سه بار به ایران سفر کرده است گفت: سه سال پیش برای تعطیلات به ایران رفتم و فقط از شیراز و اصفهان و سایر اماکن دیدنی بازدید نکردم بلکه من یک کوهنورد هستم و از کوه دماوند بالا رفتم. البته اولین مردی که قله دماوند را فتح کرد هم یک اتریشی بود که ۱۷۵ سال پیش این کار را کرد.