گروه: بلیط
تاریخ: ۳:۰۸ :: ۱۳۹۷/۰۶/۲۲

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، سعید فتاحی، ریاست کمیته مسابقات سازمان لیگ بعد از دیدار پرسپولیس و نساجی مازندران در مورد قانون ۱۰ درصد حضور طرفداران تیم میهمان در شهرآورد ۵ مهر گفت: این قانونی بود که در شهرآورد برگشت فصل گذشته اعلام نمودیم و قانون فیفا و […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، سعید فتاحی، ریاست کمیته مسابقات سازمان لیگ بعد از دیدار پرسپولیس و نساجی مازندران در مورد قانون ۱۰ درصد حضور طرفداران تیم میهمان در شهرآورد ۵ مهر گفت: این قانونی بود که در شهرآورد برگشت فصل گذشته اعلام نمودیم و قانون فیفا و ای اف سی است. این قانون را ابلاغ کردیم و شورای تأمین هم تصویب نموده است و برای نخستین بار در بازی رفت این فصل دو تیم که پنجم مهرماه برگزار می‌شود، اجرایی خواهد گردید. در این دیدار ۹۰ درصد ورزشگاه به استقلالی‌ها تعلق دارد و ۱۰ درصد برای پرسپولیسی‌هاست که در بازی برگشت این مبحث بالعکس می باشد تا بتوانیم از سال کنونی قانون را در این مورد اجرایی کنیم.

وی در مورد اینکه جایگاه طرفداران تیم میهمان چه طور تعیین خواهد گردید و بلیت فروشی به چه شکل صورت می‌گیرد، گفت: جایگاه را مشخص کرده‌ایم و در مورد بلیت فروشی هم مجری بلیت فروشی تیم میزبان، باید شرایط فروش بلیت الکترونیکی را مهیا کند. برای بلیت فروشی جایگاه پرسپولیسی‌ها نیز، بلیت فروشی الکترونیکی انجام می‌شود. با این وجود امکان دارد طرفداران بروند و از سهمیه بلیت‌های تیم رقیب خریداری کنند که کاری نمی‌توان کرد، اما آنان وادار خواهند گردید بین طرفداران تیم رقیب بنشینند. ضمن اینکه اگر تا یک ساعت پیش از آغاز بازی، ۹۰ درصد سهمیه تیم میزبان پر نشود، بلیت فروشی برای تیم میهمان انجام می‌شود که فکر اینجای داستان را هم کرده‌ایم. هرچند پیشینه نشان داده وقتی بلیت‌فروشی الکترونیکی است، یک روز پیش از بازی بلیت‌ها به فروش رسیده می‌شود و از این بابت نگرانی نداریم.

فتاحی در جواب به این سوال که کاپ قهرمانی سوپرجام را چه زمانی به پرسپولیسی‌ها اهدا خواهند کرد، گفت: به سبب احترام به ماه‌های عزیز محرم و صفر جام را بعد از این ایام با برنامه‌ریزی به پرسپولیسی‌ها اهدا خواهیم کرد. باید حوصله می‌کردیم کمیته استیناف رأی خود را در مورد پرونده سوپرجام بدهد و پس از ان جام را اهدا کنیم. این رأی هم حالا قابل اجراست، هرچند استقلالی‌ها نیز می‌توانند به دادگاه CAS شکایت کنند و اگر رأی دادگاه به نفع استقلال باشد، جام را پس می‌گیریم.

ریاست کمیته مسابقات سازمان لیگ در مورد اینکه به چه سبب او در جلسه شورای تأمین اعلام کرده بود اگر استقلالی‌ها بازی نکنند نتیجه ۳ بر صفر می‌شود، افزود: من در جلسه نگفته بودم بازی ۳ بر صفر می‌شود. نماینده استقلال در جلسه گفت ما روز ۲۹ تیرماه بازی نمی‌کنیم و ما نیز بازی را کنسل کردیم. از من پرسیدند نتیجه بازی چه می‌شود، ما نیز گفتیم بر طبق قانون بازی ۳ بر صفر می‌شود. بعد از جلسه به باشگاه استقلال نامه زدیم که بر طبق نوشته ها و جلساتی که انجام دادیم و نماینده شما اعلام نموده تیم ما روز ۲۹ تیر به ایران باز نمی‌گردد، بازی را کنسل کرده‌ایم. ما نیز پرونده را به کمیته انضباطی فرستادیم تا در این مورد رأی بدهند.

فتاحی در مورد اینکه طرفداران تیم استقلال سؤال‌هایی در مورد ابهامات این بازی دارند و به چه سبب صوت این جلسه منتشر نمی‌شود تا همه چیز مشخص شود، گفت: استقلالی‌ها از مسئولین باشگاه خودشان بپرسند چه اتفاق هایی افتاد. صوت این جلسه هم دست بنده نیست که منتشر کنم، دست شورای تأمین است.

این مطلبو از دست ندید!  شیوه جدید مجرمان سایبری / غرق شدن مرد ۳۲ ساله در سواحل آستارا

وی در جواب به این سوال که اگر دادگاه CAS رأی را به نفع استقلال صادر کند و جام به پرسپولیس اهدا شده باشد چه رخدادی رخ می‌دهد، گفت:خیلی وقت‌ها این اتفاق افتاده که به طور مثال بر طبق قانون بازی ۳ بر صفر شده است و با توجه به همین نتیجه، تیمی سقوط کرده است. وقتی پرونده به دادگاه CAS رفته و نتیجه برگشته، آن تیم هم برگشته است. این مبحث (سوپرجام) هم همین‌گونه است. با این وجود ما موظف هستیم که جام را به پرسپولیسی‌ها اهدا کنیم و قانون تمام مورد ها را پیش‌بینی کرده است. بر طبق قانون در حالتی که کمیته استیناف رأی بدهد، آن رأی لازم الاجراست. به صورت مثال وقتی بازیکنی ۵ جلسه محروم شده باشد و به کمیته استیناف اعتراض شود، سازمان لیگ موظف به اجرای قانون است و نمی‌تواند تا زمان رسیدگی به اعتراض محرومیت بازیکن را اجرا نکند.

فتاحی دیگربار در مورد اعتراض استقلالی‌ها افزود: در جلسه آسیب‌شناسی لیگ برتر که پیش از جام جهانی برگزار کردیم و شفر در آن جلسه حضور داشت، به وی تمام مورد ها را گفتیم. عنوان کرده بودیم امکان جابه‌جایی تاریخ برپایی شهرآورد سوپرجام نیست و به علت خود دو تیم که بازی آسیایی داشتند، نمی‌توانیم بازی را تغییر دهیم. حتی اعلام نمودیم در صورت عدم حضور تیمی در شهرآورد، پیامد آن به عهده خود باشگاه است. استقلالی‌ها برای تغییر زمان بازی نامه زدند، آقای قراب به جلسه آمد و گفت وگو کردیم، اما چون دو تیم نماینده ایران در قاره آسیا بودند و بازی ملی شمرده می‌شد، نمی‌توانستیم بازی را تغییر دهیم.

ریاست کمیته مسابقات سازمان لیگ اضافه کرد: پیشنهاد داده بودیم در صورت تعویق دیدار سوپرجام، بازی باید در نیم فصل بدون ملی‌پوشان برگزار شود، چراکه تیم ملی باید در جام ملت‌های قاره آسیا رقابت کند. پیشنهاد بازی در فیفادی‌های شهریور، مهر و آبان ماه ماه را هم داده بودیم که گفتم بازی باید بدون ملی‌پوشان برگزار شود. همان گونه که نگاه کردید، آقای گرشاسبی ابتدا قبول کرده بود، اما بعد از گفت وگو با کادرفنی، آنان با تغییر تاریخ و بازی بدون ملی‌پوشان، مخالفت کردند. قانون را اجرا می‌کنیم و نگاه کردید که استقلال در این اردوی تیم ملی بالای سه ملی پوش داشت و چون بر طبق قانون باید ۷۲ ساعت بعد از برگشت ملی‌پوشان به میدان برود، بازی را کنسل کردیم به این سبب که استقلال در قاره آسیا هم بازی دارد. سال گذشته استقلالی‌ها مصدومان بسیاری داشتند و درخواست دادند بازی‌شان با صنعت نفت در جام حذفی عوض شود و با قبول تیم صنعت نفت، ۱۰، ۱۵ روز بازی عقب افتاد، استقلال به فینال رفت و قهرمان هم گردید. ما بر طبق قانون عمل می‌گنیم و چیزی غیر از قانون اجرا نمی‌شود.