گروه: آشپزی
تاریخ: ۹:۲۴ :: ۱۳۹۷/۰۸/۲۷
غذا های خوشمزه با گل کلم

برترین‌ها – الهام مظفری: : گل کلم منحصرا برای تهیه ترشی و شور نیست، غذا‌های خوشمزه‌ای هم می‌توان با آن پخت که در این مطلب عده ای از آن‌ها را یاد می‌گیرید. کاسرول گل کلم پنیری   مواد لازم: یک عدد گل کلم تکه تکه شده یک پیمانه خامه ترش یک پیمانه پنیر چدار رنده […]

برترین‌ها – الهام مظفری: : گل کلم منحصرا برای تهیه ترشی و شور نیست، غذا‌های خوشمزه‌ای هم می‌توان با آن پخت که در این مطلب عده ای از آن‌ها را یاد می‌گیرید.
کاسرول گل کلم پنیری   مواد لازم: یک عدد گل کلم تکه تکه شده یک پیمانه خامه ترش یک پیمانه پنیر چدار رنده شده نصف پیمانه ذرت پولکی شده یک چهارم پیمانه فلفل دلمه سبز خردشده یک چهارم پیمانه فلفل دلمه قرمز خردشده یک قاشق چایخوری نمک یک چهارم پیمانه پنیر پارمزان پاپریکا (اختیاری)

غذا‌های خوشمزه با گل کلم

طرز تهیه:

۱. ۱.

۲. دمای فر را روی ۱۶۵ درجه سانتیگراد تنظیم و روشن کنید و ظرفتان را چرب کنید. ۲.

۳. گل کلم را داخل آن بگذارید و بخارپز کنید تا نرم گردد (حدود ۵ دقیقه) پس از آن آب بکشید و کنار بگذارید. ۳.

۴. خامه ترش، پنیر چدار، پولکی ذرت، فلفل دلمه‌ای و نمک را در یک کاسه متوسط ترکیب کنید.

غذا‌های خوشمزه با گل کلم

نان بروکلی و گل کلم

مواد لازم:

۱۷۰ گرم گل کلم ۱۷۰ گرم بروکلی ۲ قاشق غذاخوری کره دو و نیم قاشق غذاخوری آرد آسان دو و نیم پیمانه شیر یک قاشق چایخوری خردل نمک و فلفل به مقدار دلخواه

غذا‌های خوشمزه با گل کلم

طرز تهیه:

۱. گل کلم را اضافه کنید و پس از آن به ظرفتان جابه جا کنید.

۲. پنیر پارمیزان و پاپریکا را روی آن بپاشید.

۳. ۴. به مدت ۳۰ تا ۳۵ دقیقه در فر بپزید. ۱. دمای فر را روی ۲۲۰ درجه سانتیگراد تنظیم و روشن کنید. در یک ماهیتابه متوسط، گل کلم و بروکلی را بجوشانید تا نرم گردد (حدود ۱۰ دقیقه) پس از آن آب بکشید و به ظرف پخت جابه جایی دهید. در یک ماهیتابه دیگر روی حرارت کم، کره را ذوب کنید و آرد را اندک اندک با آن ترکیب کنید.

۴. وقتی مخلوط اندکی غلیظ شد، خردل، فلفل و نمک را اضافه کنید.

غذا‌های خوشمزه با گل کلم

گل کلم کبابی

مواد لازم:

یک چهارم پیمانه کره نرم شده یک قاشق غذاخوری شوید تازه خردشده یک حبه سیر له شده یک قاشق چایخوری پوست لیموی رنده شده نصف قاشق چایخوری زیره یک چهارم قاشق چایخوری نمک یک چهارم قاشق چایخوری فلفل سیاه یک عدد گل کلم بزرگغذا‌های خوشمزه با گل کلم

طرز تهیه:

۱.

۲. دو سوم پنیر را هم اضافه کنید و هم بزنید تا ذوب گردد.

۳. سس را روی بروکلی و گل کلم بریزید. به مدت ۳۰ دقیقه در فر بپزید تا قهوه‌ای روشن و حبابی گردد.

۴. ما بقی پنیر را در ۱۰ دقیقه آخر پخت روی آن بپاشید.

غذا‌های خوشمزه با گل کلم

غذا‌های خوشمزه با گل کلم

پای پنیری گل کلم   مواد لازم: ۲ پیمانه سیب زمینی رنده شده یک چهارم پیمانه پیاز رنده شده یک عدد تخم مرغ یک قاشق چایخوری نمک یک قاشق غذاخوری آرد آسان یک و نیم قاشق غذاخوری روغن زیتون یک قاشق غذاخوری روغن گیاهی یک عدد پیاز خردشده ۲ حبه سیر رنده شده نمک و فلفل به مقدار لازم نصف قاشق چایخوری ریحان خشک نصف قاشق چایخوری آویشن یک عدد گل کلم درشت خرد شده یک و نیم پیمانه پنیر چدار رنده شده ۲ عدد تخم مرغ یک چهارم پیمانه شیر یک چهارم قاشق چایخوری پاپریکا

این مطلبو از دست ندید!  دسری بسیار مقوی برای افطار + طرز تهیه

غذا‌های خوشمزه با گل کلم

طرز تهیه:

۱. دمای فر را روی ۱۷۵ درجه سانتیگراد تنظیم و روشن کنید. کره را با شوید، سیر، پوست لیمو، زیره، نمک و فلفل سیاه ترکیب کنید.

۲. پایین ساقه گل کلم را ببرید تا داخل ظرف بایستد. مخلوط کره را روی گل کلم پخش کنید و آن را با فویل بپوشانید. گل کلم را در فر بپزید تا نرم و پخته گردد (حدود یک ساعت و ربع) پس از آن با همه مایعات اطراف آن، داخل بشقاب ریخته و میل کنید. دمای فر را روی ۲۰۰ درجه سانتیگراد تنظیم و روشن کنید. برای تهیه پوسته: آب مازاد سیب زمینی را بگیرید.

۳. در یک کاسه متوسط سیب زمینی، پیاز، تخم مرغ، نمک و آرد را ترکیب کنید. به مدت ۳۰ دقیقه در فر بپزید. پس از آن روی آن روغن مالیده و ۱۰ دقیقه دیگر بپزید.

۴. از فر درآورید و دمای فر را به ۱۷۵ درجه سانتیگراد کاهش دهید. برای تهیه مواد داخل پای: در یک ماهیتابه بزرگ روی حرارت فراوان، روغن را گرم کنید. پس از آن شعله را کمتر کرده و پیاز، سیر، ریحان، آویشن، فلفل، نمک و پاپریکا را در روغن داغ تفت دهید. به مدت ۸ تا ۱۰ دقیقه بپزید. گل کلم‌ها را اضافه کرده و ۱۵ دقیقه دیگر بپزید.

۵. ۳۵ نصف پنیر را روی پوسته سیب زمینی پخش کنید.

گل کلم هندی

مواد لازم:

یک عدد گل کلم بزرگ ۴ قاشق غذاخوری روغن گیاهی نصف قاشق چایخوری زردچوبه یک عدد پیاز خردشده دو عدد گوجه پوره شده یک قاشق چایخوری پودر سیر ۳ قاشق چایخوری ادویه ماسالا (اختیاری) نمک به مقدار لازم نصف کاهو پیچ

غذا‌های خوشمزه با گل کلم

طرز تهیه:

۱. سبزیجات را روی پنیر بریزید. ما بقی پنیر را روی سبزیجات تفت داده بریزید.

۲. شیر و تخم مرغ‌ها را در یک کاسه کوچک هم بزنید و روی سبزیجات و پنیر بریزید.

۳.

۴. ۵. ۳۵ تا ۴۰ دقیقه بپزید تا وقتی که روی پای تماما سرخ گردد.

۵. ساقه گل کلم را جدا کرده و به طور کامل در ظرفی که می‌خواهید در آن بپزید، قرار دهید. دو قاشق غذاخوری روغن را بهمراه زردچوبه در یک ماهیتابه داغ کنید و پس از آن روی گل کلم بمالید. گل کلم را به مدت ۳۰ دقیقه بپزید.