تاریخ: ۲۲:۴۴ :: ۱۳۹۸/۰۳/۱۹
غذاهای معروف مراکش

غذاهای معروف مراکش در این پست قصد داریم شما کاربران عزیز را با غذاهای یکی از شهر های شمال غربی آفریقا آشنا کنیم . یکی از معروف ترین غذاها و خوراکی ها مربوط به شهر مراکش می باشد . در صورتی که قصد سفر به آفریقا را دارید پیشنهاد می کنیم دیدن مناطق توریستی مراکش […]

غذاهای معروف مراکش

در این پست قصد داریم شما کاربران عزیز را با غذاهای یکی از شهر های شمال غربی آفریقا آشنا کنیم . یکی از معروف ترین غذاها و خوراکی ها مربوط به شهر مراکش می باشد . در صورتی که قصد سفر به آفریقا را دارید پیشنهاد می کنیم دیدن مناطق توریستی مراکش را از دست ندهید. امیدواریم مقاله مناطق توریستی و غذاهای سنتی مراکش در آفریقا برای شما نیز جذاب باشد و مورد توجه شما قرار بگیرد.

غذاهای مشهـور مراکشی

مراکش ,کشوری در شمال غربی آفریقا است که آشپزی مردم این کشور بر اصول و تفاهمی از کشورهای آفریقا ،خاورمیانه،هند ،چین و مالزی می باشد.

در مرکز مراکش زیـادتر برای غذا میل کردن از قاشق و چنگال بهره گیری می کنند ,اما در روستاهای این کشور مردم زیـادتر با دست ,خصوصا دست راست برای غذا میل کردن اصرار دارند.

یکـی دیگر از سنت هایی که مردمان مراکش زمان غذا میل کردن دارند, بهره گیری از نان در تمام وعده غذایی خود دارند.اگر نیت فهمیدن غذاهای مراکشی دارید قطعا یک وعده غذایی رو مهمـان اهالی مراکش بشوید.

غذاهای مشهـور مراکشی

طاجین

یکـی از غذاهای مشهـور طاجین می باشد.این غذا با گوشت و ادویه های ویژه همراه با میوه های مختلـف طبخ می شود ,که این غذا در ظروف سفالی میل می شود .

این مطلبو از دست ندید!  ارسال یک میلیارد تومان تجهیزات ورزشی به مدارس استان قزوین

غذاهای مشهـور مراکشی

سوپ حریرا

یکـی از سوپ های خوشمزه در مراکش سوپ حریرا می باشد,این سوپ زیـادتر در ماه رمضان طبخ می گـردد .در این سوپ از گوجه فرنگی ،عدس ،نخودفرنگی،پیاز ،برنج ،گوشت و ادویه جات و گیاهان خشک و انـدکی روغن زیتون بهره گیری می شود .

غذاهای مشهـور مراکشی

ماهی چرمولا

این غذای کامل را ماهی چرمولا می نامند,این غذا همراه با ادویه جات و گیاهان خشک شده طبخ می گـردد که روی زغال ،گریل شده پخت می گـردد و همراه  با سس میل می کنند.

ir3393-4

ماکودا

یکـی از غذاهای مشهـور دیگر مراکش ,ماکودا یا کیک سیب زمینی می باشد.این غذا ها که به آسانـی خواهید توانست در مراکش ساخته نمایید حتی در خیابان های این شهر برای فروش وجود دارد.

غذاهای مشهـور مراکشی

زالوک

این غذا که زیـادتر مواد تشکیل دهنده ی آن گیاهی می باشد,ماننده گوجه فرنگی ،بادمجان ،فلفل سبز ،هویج و زیره ساخته می شود .زالوک یک سالاد پخته شده می باشد.

غذاهای مشهـور مراکشی

چای نعناع

یکـی از نوشیدنی های مشهـور مردم مراکش چای نعناع می باشد.

غذاهای مشهـور مراکشی

یکـی دیگر از غذاهای مشهـور که در کنار خیابان ها فروخته می شود ,بادمجان سرخ شده است که ویژه گیاهخواران می باشد. بادمجان ها را با فلفل قرمز آغشته می کنند و سرخ می کنند.