تاریخ: 21:27 :: 2019/11/29
غذاهای معروف سنتی شیراز

غذاهای معروف سنتی شیراز ایران در این پست قصد داریم شما کاربران عزیز را با غذاهای سنتیه یکی از شهر های ایران آشنا کنیم . یکی از معروف ترین غذاها و خوراکی ها مربوط به شهر شیراز می باشد . در صورتی که قصد سفر به ایران را دارید پیشنهاد می کنیم دیدن مناطق توریستی […]

غذاهای معروف سنتی شیراز ایران

در این پست قصد داریم شما کاربران عزیز را با غذاهای سنتیه یکی از شهر های ایران آشنا کنیم . یکی از معروف ترین غذاها و خوراکی ها مربوط به شهر شیراز می باشد . در صورتی که قصد سفر به ایران را دارید پیشنهاد می کنیم دیدن مناطق توریستی شیراز را از دست ندهید. امیدواریم مقاله مناطق توریستی و غذاهای سنتی شیراز در ایران برای شما نیز جذاب باشد و مورد توجه شما قرار بگیرد.

یکـی از جاذبه های گردشگری شیراز,غذاهای سنتی این شهر می باشد.شیراز جاذبه های دیدنی و تفریح بیشتری دارد که یکـی از آنان غذاهای سنتی است , از جمله :کلم‌پلو,دوپیازه آلوی شیرازی,شکرپلو,قورمه‌ به ,رب پلو و ….دارد .غذاهای سنتی بیشتری شیراز دارد که ما در این مقاله چند نوع غذای مشهـور سنتی شیراز برای شما معرفی میکنیم تا علاوه بر آشنایی با آنان طرز ساخته آن ها هم یاد بگیرید.

۱-کلم پلو

یکـی از غذاهایی که در همه ایران هم در منازل طبخ می شود ,کلم پلو می باشد. کلم پلو یکـی از غذاهای سنتی شیراز است که به لحاظ ارزش غذایی هم کیفیت بالایی دارد و خیلی مغذی می باشد. کلم پلو از کلم قمری، گوشت چرخکرده ، سبزی ( ترخان،شوید،ریحان و تره ) و آرد نخودچی ساخته می شود .برای ساخته این غذا در ابتدا گوشت چرخکرده را با آرد نخودچی و نمک و فلفل به شیوه قلقلی درآورده و در روغن و انـدکی آبلیمو سرخ می نمایید .سپس برنج را آبکش نمایید و با کلم و سبزی های ویژه آمیخته کرده تا دم بکشد.بعد از دم کشیدن برنج گوشت های قلقلی را به آن اضافه نمایید .

این مطلبو از دست ندید!  کویر لوت نماد گردشگری کرمان

۲-دوپیازه آلوی شیرازی

یکـی دیگر از غذاهای سنتی شیراز دوپیازه الو می باشد.یک خصوصیت این غذا سریع آماده شدن آن است .شما برای ساخته این غذا در کوتاه ترین وقـت خواهید توانست آن را بپزید و از مزه ان لذت ببرید.مواد ضـروری برای ساخته دو پیازه الو شیرازی : سیب‌زمینی، پیاز داغ، گوجه‌فرنگی، رب گوجه‌فرنگی و ادویه می باشد.در ابتدا شما سیب زمینی را آب پز می نمایید و پـس از آبپز شدن سیب زمینی آن را بصورت دلخواه خرد می نمایید و با پیاز داغ،گوجه‌فرنگی یا رب گوجه‌فرنگی و ادویه آمیخته می‌نمایید .

۳-شکرپلو

اغلب مردم شیراز غذاهای شیرین دوست دارند.یکـی از غذاهای سنتی شیراز ,شکر پلو می باشد.این غذای سنتی از برنج، شکر، زعفران و مغز پسته و بادام و خلال پوست نارنگی ساخته می شود .

۴-قورمه‌ به

یکـی دیگر از غذای های شیرین شیرازی ,قورمه به می باشد.این غذای خوشمزه شیرازی از گوشت، به، شکر، زعفران، پیاز و ادویه تشکیل می شود .

۵-رب پلو

رب پلوی شیرازی ,یکـی از غذاهای سنتی شیراز است که بدون گوشت ساخته می شود .این غذا مشهـور سنتی شیراز از برنج، رب انار، گردو، کشمش، شکر و پیاز تشکیل می گـردد که ارزش غذایی بالایی دارد.

۶-کوفته سبزی

کوفته سبزی شیرازی از کوفته‌های مکانی شیرازی می باشد. این غذای سنتی از گوشت چرخ‌کرده ، پیاز، نخود و سبزی تشکیل می گـردد که حد ی کوفته ها انـدکی بزرگ می باشد.