تاریخ: ۲۰:۵۸ :: ۱۳۹۷/۱۱/۲۲
غذاهای معروف سنتی اصفهان

غذاهای معروف سنتی اصفهان ایران در این پست قصد داریم شما کاربران عزیز را با غذاهای سنتیه یکی از شهر های ایران آشنا کنیم . یکی از معروف ترین غذاها و خوراکی ها مربوط به شهر اصفهان می باشد . در صورتی که قصد سفر به ایران را دارید پیشنهاد می کنیم دیدن مناطق توریستی […]

غذاهای معروف سنتی اصفهان ایران

در این پست قصد داریم شما کاربران عزیز را با غذاهای سنتیه یکی از شهر های ایران آشنا کنیم . یکی از معروف ترین غذاها و خوراکی ها مربوط به شهر اصفهان می باشد . در صورتی که قصد سفر به ایران را دارید پیشنهاد می کنیم دیدن مناطق توریستی اصفهان را از دست ندهید. امیدواریم مقاله مناطق توریستی و غذاهای سنتی اصفهان در ایران برای شما نیز جذاب باشد و مورد توجه شما قرار بگیرد.

شما دوسـت داران به سفر همیشه به دنبال تجربه های تازه و هیجانات ویژه ای می باشید ,اگر به اصفهان سفر کردید قطعا از غذاهای سنتی و مشهـور این شهر به آسانـی نگذرید ,ما در این پست نیت داریم غذاهای مشهـور سنتی اصفهان به شما معرفی کنیم,تا علاوه بر خوشمزه بودن آن بتوانید طرز ساخته آن را هم یاد بگیرید.

۱-بریان ( بریونی )

معروف ترین غذای اصفهان بریان می باشد.بریان در زبان و گویش خودمانی ما بریانی است ,اما شما می بایست بریان اصفهان را مزه نمایید تا مزه مهـم این غذا را بچشید.بریان از آمیخته گوشت گردن گوسفند، جگر سفيد گوسفند، ادويه اصفهاني، پياز، نمك و فلفل وزرد چوبه ساخته می شود .بریان یکـی از با ارزش ترین جاذبه های اجتماعی اصفهان به شمار می رود که این غذا به این شیوه ساخته می گـردد که گوشت رابا ٢عدد پياز وادويه مي گذاريم بپزد سپس جگر سفید سرخ می کنیم پـس از آن گوشت پخته شده رابا٢ عدد پياز باقي مانده چرخ مي كنيم ونمك وفلفل وزرد چوبه اضافه میکنیم .سپس پـس از آن تفت می دهیم و در وهله پـس گوشت گوسفند و دنبه را نیز پـس از پخت چرخ نمایید و با انـدکی زعفران، نعنا خشک، برای معطر بودن آن مرتبه دیگر چرخ می کنیم.

این مطلبو از دست ندید!  کیک خانگی با طعم و مزه‌های مختلف برای همه

سپس مایه بدست آمده را مبدل به همبرگر می کنیم و پـس آن را سرخ می کنیم.

 

۲-کاله جوش ( کله جوش )

یکـی از غذاهایی که در اکثر شهرهای ایران پخته می گـردد ,کله جوش می باشد.این غذا که به ايلات قشقايي و منطقه اصفهان برمی گردد,بسیار سریع آماده می شود .برای ساخته کله جوش نیاز به کشک، نعنا خشک، پیاز، گردو، روغن، نمک و فلفل دارید تا با پخت سریع ی غذای ساده را میل نمایید .

۳-حلیم بادمجان

حلیم بادمجان هم یکـی از غذاهای سنتی مشهـور اصفهان می باشد.حلیم بادمجان ساخته شده از برنج، گوشت، بادمجان، پیاز و نعنا داغ، کشک، نمك و فلفل.در حلیم بادمجان اصفهانی می بایست برنج را تا میزانی بپزید که وا برود ,بعد از آن گوشت (برترین گوشت برای حلیم بادمجان ,گوشت گردن می باشد)بادمجان ها را هم جدا سرخ نمایید و بکوبید. پـس گوشت را اضافه نمایید و دوباره بکوبید تا مخلوطی همگون به دست بیاید. در پـایان کشک را اضافه نمایید و پـس از نیم ساعت گرما دیدن آن را با نعنا و پیاز داغ تزئین نمایید .

۴-پلو ماش و قمری

یکـی از پلوهای مشهـور و خوشمزه اصفهان ,پلو ماش و قمری می باشد.قمری نوعی کلم است که وقتی که در برنج و ماش قرار بگیرید ,مزه و مزه غذا را خیلی خوشمزه می کند .