عکس های تابوت های عجیب و خنده دار!

0
اشتراک

عکس های تابوت های عجیب و خنده دار!

,[categoriy]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شفاف: مردم شهر آکرا (Accra) در کشور غنا، سوگواری و مراسم تدفین مردگان خود را با نوعی جشن و تجلیل از فرد متوفی همراه کرده اند. در طی این رسم و مراسم خاص که به تازگی در این شهر رواج یافته است با ساخت تابوت های فانتزی رنگی براساس شغل و حرفه و همچنین علاقمندی های متوفی، یاد و خاطره ی او را گرامی می دارند. برای آشنایی بیشتر با این شهر و رسوم خاص آن با کجارو همراه باشید.

آکرا بزرگ ترین شهر و پایتخت غنا است که در سواحل اقیانوس اطلس واقع شده است. برای قبیله گا (Ga) که در شهر آکرا زندگی می کنند، مراسم خاکسپاری علاوه بر اینکه زمانی برای سوگواری است زمان جشن و تجلیل از فرد در گذشته نیز است. مردمان قبیله ی گا معتقدند که فردی که می میرد زندگی دیگری را شروع می کند. آنها مراسم خود را به طور خاصی برگزار می کنند، در واقع با ساخت تابوت های فانتزی با رنگ های روشن به مردگان خود و روش زندگی آنها ادای احترام می کنند. این رسم که تقریبا به تازگی در غنا مرسوم شده است اکنون به یک جاذبه ی گردشگری در این کشور تبدیل شده است.

,[categoriy]

تابوت مردگان به گونه ای طراحی و ساخته می شود که نشان دهنده ی ابعاد زندگی درگذشتگان باشد به طور مثال اگر فردی راننده بوده باشد، تابوتی به شکل اتومبیل برای او ساخته می شود. اگر فرد متوفی زندگی خود را در دریا گذرانده باشد و از طریق ماهیگیری امرار معاش کرده باشد، تابوتی به شکل ماهی برای او ساخته خواهد شد، همچنین برای یک خیاط زن تابوتی به شکل چرخ خیاطی ساخته خواهد شد. این تابوت ها که توسط نجارهایی ماهر ساخته می شوند در نوع خود بی نظیر هستند و فقط تابوت نیستند بلکه یک کار هنری نیز محسوب می شوند.

,[categoriy]

گاهی اوقات این تابوت ها نشان دهنده ی عادات بد و نقطه ضعف هایی است که افراد فوت شده در زندگی خود داشته اند به طور مثال برای کسانی که به الکل یا سیگار اعتیاد داشته اند تابوتی به شکل بطری یا جعبه ی سیگار ساخته می شود.

,[categoriy]

در خیابان های شلوغ شهر آکرا، فروشندگان بی شماری دیده می شوند که تابوت های چوبی را به فروش می رسانند. این تابوت های چوبی که با مهارت و استادی خاصی ساخته شده اند به شکل های متفاوت از جمله چکش، ماهی، اتومبیل، تلفن همراه ، قایق و به شکل انواع حیوانات مانند پلنگ، خروس و شیر هستند. در این شهر ساخت تابوت های فانتزی به یک صنعت بزرگ و پرهزینه بدل شده است. ساخت یک تابوت ممکن است ۴۰۰ دلار هزینه داشته باشد که معادل درآمد یک ساله ی افراد این منطقه است.

منبع: آکا ایران

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.