گروه: مجله
تاریخ: ۱۶:۰۲ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
عکسی آشنا٬ پیرمردی غریب

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی مسیر دانا؛ به نقل از خبرنگار زنگ خبر ؛ اشخاص پا به سن گذاشته و محاسن سفید که به آنان « حبیب بن مظاهر»  و گاهی به شوخی «جوان قدیم » می بیان کردند بین رزمندگان بنی بودند که مورد احترام رزمندگان قرار می […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی مسیر دانا؛ به نقل از خبرنگار زنگ خبر ؛ اشخاص پا به سن گذاشته و محاسن سفید که به آنان « حبیب بن مظاهر»  و گاهی به شوخی «جوان قدیم » می بیان کردند بین رزمندگان بنی بودند که مورد احترام رزمندگان قرار می گرفتند ؛

یکی از این پیرمردان جوان دل ! حاج علیقلی علی بیگی بنی  هست که با اینکه از تمام رزمندگان مسن تر بود اما خیلی سرحال بود و  موجب دلگرمی تمام نیروهای اعزامی بود وی در وقت جبهه ها ۵۵ سال داشته و الان برخورداری ۸۵ سال سن خواهد بود .

او یکی از پیرمرد های کم یاب سرزمین ماست، پیرمردی که یکجا ارام نمی گیرد و ارامش او منحصرا سر نماز هست با آغاز نبرد، یک عشق او را از منزل به جبهه اورد.

) ) این عشق او را پیش می برد.


رزمنده ای که عکسش در کشور مشهور بوده و در مراسم ها و مناسبت های متفاوت مانند : هفته دفاع مقدس و هفته بسیج به صورت بنر در امکان متفاوت بکارگیری می شود،ولی کمتر فردی می داند اهل کجاست وگمنام مانده هست.

این پیرمرد جبهه ها میگوید ما در وقت نبرد ۲۲ نفر از همشهریان بودیم که با هم بودیم و منطقه اعزام گردیدیم و در دور همی های خودمان همش درباره شهید شدن سخن میکردیم.

پیرمرد رزمنده حاج علیقلی علی بیگی بنی که مردم او را در زادگاهش به نام «علیقلی همّت» می شناسند فرزند میرزاجان متولد ۱۳۱۲ وی طی سه مرحله یکی در سال ۱۳۶۰ عملیات فتح المبین و در سال ۱۳۶۲ عملیات خیبر و در سال ۱۳۶۵ عملیات کربلای پنج در دفاع مقدس حاضر بودن داشته هست و داری ۲۵ درصد جانبازی می باشد  و در عملیات خیبر به درجه جانبازی نائل آمده.

رزمنده جوانی که کلاه مشکی بر سر دارد اهل شهرجونقان هست و دو نفر رزمنده جوان دیگر اهل شهرک (شهر کیان) و چهارمین نفرشهید فردوسی اهل شهرکرد هستند . »

» وی میگوید : به علت ناموس و کشورمان به جبهه ها رفتیم و الان هم اگر دشمن بخواهد کوچکترین نگاه نامطلوبی به این کشور برخوردار باشید باز هم با تمام توان به مبارزه با آن میرویم.

این پیرمرد جبهه ها می گوید: سال ۱۳۷۱ که امام خامنه ای(دام ظله)به استان ما سفر کردند سراغ بنده را گرفته بودند و گفته بودند به این رزمنده بگویید بیاید پیش من ، من هم به حاضر بودن او رفتم وقتی من در کنار وی بودم از ما خیلی تصویر گرفتند .که یک مثال از آن عکسها را خودم داشتم که چند سال پیش به یکی از اقوام که در اصفهان مستقر هست دادم.

 
حاج علیقلی  گلایه‌های دیگری هم داشت که خواست ناگفته بماند و به همین اکتفا کرد که: گاهی واقعا‌ً شعار زیبای ترویج فرهنگ ایثار و شهید شدن و تکریم ایثارگران در اقدام محلی ندارد؛


وی میگوید : حاجی  سفر حج عمره مشرف شده هست اما خیلی دوست دارد عزیمت حج تمتع برود و چند سال هم هست که نام نویسی کرده هست و تا اکنون چندین بار هم نامش در آمده هست اما به دلیل مشکل جسمی و کهولت سن به او اذن عزیمت به حج تمتع را نمی دهند که این آرزو همان طور در دل او مانده هست.

او که از امدادگران وقت نبرد خواهد بود عنوان کرد : این انقلاب و کشور به سادگی به دست ما نرسیده هست و  جوانان مسیر خداوند را بروند ،آن روز ها جوانان بسیار در جبهه ها روی هم کشته شده بودند ما نباید این ها را ازیادمان ببریم.