گروه: مجله
تاریخ: ۳:۱۷ :: ۱۳۹۶/۰۹/۱۰
عکاسی با چاشنی ضرب و شتم/ ما سرقت نمی کنیم

    این اقدام برای عکاسان و خبرنگارانی که از میراث فرهنگی و محوطه های تاریخی عکس می گیرند نیز مکررا دیده شده هست. عکاس روزنامه همشهری برای عکاسی از باغ و عمارت بدیع الحکما همدان کتک خورد و شغلش را از دست داد. آ آنان بعد از سازگاری با مسوول رصد برای عکاسی از […]

    این اقدام برای عکاسان و خبرنگارانی که از میراث فرهنگی و محوطه های تاریخی عکس می گیرند نیز مکررا دیده شده هست. عکاس روزنامه همشهری برای عکاسی از باغ و عمارت بدیع الحکما همدان کتک خورد و شغلش را از دست داد.

آ آنان بعد از سازگاری با مسوول رصد برای عکاسی از محوطه تاریخی که در خلال پروژه پیاده راه سازی کشف گردید رفته بودند، و در راه بازگشت و ثبت آخرین تصاویر بودند که کسی با مسدود کردن راهشان، سبب حضور آنان را می پرسد و بدون آنکه خودش را ارائه کند کارت خبرنگاری آنان را قصد دارد و پس از ان عکاسان و خبرنگار را برای ارائه خودش، نزد فرد دیگری می برد که او هم بدون هیچ توضیحی، با زدن سیلی و هتاکی به آنان فحش می کند و همکاران دیگرش نیز با ملحق شدن به او، اقدام به ضرب و شتم عکاسان و خبرنگار می کنند.      
 
        دو عکاس و خبرنگاری که همراه آنان بوده، پس از برخورد فیزیکی از طریق پیمانکاران شهرداری به داخل کانکسی هُل داده و محبوس می شوند و بعد از  ۲۰ دقیقه حبس، با وساطت یکی از  ریش سپیدان آن پروژه از محیط خارج  می شوند. آ
 

 

 
  این عکاس با اظهار اینکه ما با مسوول رصد برای تامین گزارش عکسی و خبری هماهنگ کرده بودیم، گفت: در حوالی آن محیط هیچ تابلویی مبنی بر اینکه عکاسی منع شده هست وجود نداشت.    
 
      پاکیزه دنبال کرد: مکررا در راهپیمایی ها و تجمع های اجتماعی از ما کارت شناسایی خواستند و ما نیز بعد از آنکه خواستیم فرد درخواست کننده خودش را ارائه کند، کارت خبرنگاری را نشان دادیم و مشکل بر سمت شده هست. سخت ترین نوع عکاسی، مستند اجتماعی هست چون با مردم سرو کار داریم. ما طوری عکس می گیرم که موضوع متوجه این موضوع گردد و اگر ایرادی دارد آن را اظهار کند، چون بعد از مدتها عکاسی، متوجه شده ام که ضروری هست سراغ چه اشخاصی برای این کار بروم. ما سرقت نمی کنیم، عکاسی حرفه ماست و آن را انجام می دهیم.
 
  او خطاب به اشخاصی که با عکاسی مشکل دارند، گفته بود: در خلال عکاسی دست کم اذن دهید با هم رابطه کلامی ایجاد کنیم و بعد تصمیم به برخورد فیزیکی بگیرید.
 
انتهای پیام