تاریخ: ۱۷:۵۸ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
عملیات مبارزه با ترور در آدانای ترکیه

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، به گزارش راهنمای سفر من به نقل از منابع امنیتی ترکیه، امروز صبح (۳۱ ژانویه)، اکیپ‌های مبارزه با ترور پلیس آدانا در چندین عملیات‌ همزمان، ۲۰ تن را که گفته می‌شود از اعضای گروه‌های تروریستی کارگران کردستان و داعش بودند […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، به گزارش راهنمای سفر من به نقل از منابع امنیتی ترکیه، امروز صبح (۳۱ ژانویه)، اکیپ‌های مبارزه با ترور پلیس آدانا در چندین عملیات‌ همزمان، ۲۰ تن را که گفته می‌شود از اعضای گروه‌های تروریستی کارگران کردستان و داعش بودند را دستگیر کرد.

بر اساس این گزارش، برخی از دستگیر شدگان به صورت آشکار در شهر و فضای مجازی تبلیغات گروه‌های تروریستی کرده و در حال آمادگی برای انجام عملیات تروریستی بودند.

گفتنی است، بالگردهای پلیس ترکیه این عملیات را همراهی کرده و موجبات آسانی دستگیری تروریست‌ها را فراهم کردند.

افراد دستگیر شده بعد از انتقال به پزشکی قانونی و گذراندن مراحل کنترل سلامت، به مرکز پلیس آدانا انتقال پیدا کردند.

اعضاء و طرفداران حزب جمهوری‌ خلق و دیگر مخالفان حاکمیت حزب عدالت و توسعه، اردوغان را باعث و بانی حضور عناصر گروه‌های تروریستی کارگران کردستان و داعش را ترکیه می‌دانند.

حضور گروه‌های مختلف تروریستی-تکفیری در شهرهای ترکیه و آزادی فعالیت سلفی‌های تُرک موجب شده تا این کشور به یکی از ناامن‌ترین کشورهای منطقه تبدیل شود.

شایان ذکر است، بعد از عقب نشینی ترکیه در حمایت از داعش و شروع بمب گذاری‌ها و عملیات تروریستی در ترکیه، میزان سفر گردشگر خارجی به این کشور بیش از ۳۰% کاهش داشته است.

ورشکستگی شرکت‌های گردشگری و در پی آن متضرر شدن اقتصاد ترکیه که موجب افزایش بیش از حد قیمت دلار در این کشور شد، نارضایتی عمومی علیه حکومت اردوغان در این کشور افزایش یافته است.