تاریخ: ۱۷:۳۸ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
عملیات خط دو مترو شیراز طبق برنامه زمان‌بندی انجام می‌شود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، علیرضا پاک‌فطرت ظهر سه‌شنبه در بازدید از خط ۲ مترو شیراز، گفت: شهرداری شیراز خط ۲ مترو را مانند خط یک با آورده کامل آغاز کرد و در حال حاضر ۵۰ درصد سهم شهرداری شیراز تکمیل است. وی ادامه داد: بدون اعتبارات دولتی […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، علیرضا پاک‌فطرت ظهر سه‌شنبه در بازدید از خط ۲ مترو شیراز، گفت: شهرداری شیراز خط ۲ مترو را مانند خط یک با آورده کامل آغاز کرد و در حال حاضر ۵۰ درصد سهم شهرداری شیراز تکمیل است.

وی ادامه داد: بدون اعتبارات دولتی کار کردن برای برخی از افراد  قابل‌قبول نبود اما همکاری شورا و شهرداری شیراز این مهم را ممکن کرد.

شهردار شیراز افزود: برای خرید واگن و تجهیزات نیز دولت ۷۰۰ میلیون دلار پیش‌بینی کرده که در این راستا نیز مشکلی نخواهیم داشت.

پاک‌فطرت با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی درست و دقیق باعث رسیدن به موفقیت است، گفت: طبق برنامه زمان‌بندی در حال حرکت هستیم و در دهه فجر سال ۹۷ فاز یک خط دوم مترو شیراز به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی یادآور شد: تکمیل خط یک مترو شیراز نیز در دستور کار قرار دارد و روند بسیار مناسبی در حال طی شدن است و به‌زودی شاهد راه‌اندازی باقی‌مانده خط یک مترو خواهیم بود.

شهردار شیراز در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از برخی مجموعه‌های خدمات رسان شهری نیز گفت: متأسفانه روند حرکتی دستگاه‌های خدمات رسان مانند برق، آب، مخابرات و گاز در شهر شیراز مناسب نیست درحالی‌که اگر خواهان توسعه هستیم باید پروژه‌های عمرانی به‌سرعت انجام شود.

این مطلبو از دست ندید!  قرآن تذکاری برای مقدس بودن طبیعت هست/ شناخت خدا، آدم و طبیعت، مقدمه درک الهیات زیست محیطی

پاک‌فطرت تأکید کرد: حاضریم برق، آب و گاز را قبل از ورود به شهر شیراز از مجموعه‌های مربوطه خریداری کنیم و سپس خدمات بحث توزیع آن‌ها را بر عهده بگیریم زیرا امروز پروژه‌های عمرانی ما گرفتار این مجموعه‌های خدماتی است.

وی یادآور شد: زمانی که مردم شهر برای توسعه و خدمات هزینه پرداخت می‌کنند دستگاه‌ها نیز باید با شهرداری همکاری لازم را داشته باشند.

شهردار شیراز ادامه داد: درحالی‌که باید کابل‌های برق از زیرزمین رد شود اما در شهر شیراز همچنان شاهد هستیم که کابل‌های برق هوایی وجود دارد و هیچ‌گونه برنامه‌ریزی کاملی برای زیرزمین کردن آن‌ها نیست به همین دلیل با ۳۰ سانت بارش برف شاهد قطع شدن برق هستیم.

پاک‌فطرت تأکید کرد: بلندی درختان را دلیل قطع شدن برق عنوان می‌کنند به همین دلیل ما باید زیبایی درختان را از بین ببریم درحالی‌که سیستم توزیع برق باید به‌روز باشد.

وی با اشاره به وضعیت فیبر نوری نیز گفت: پس از گذشته ۳ سال ۲۷۰ کیلومتر فیبر نوری ایجادشده است که باید سرعت انجام کارها را بیشتر کرد.