گروه: شغل
تاریخ: ۱۷:۱۳ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
علمکرد دولت در تخصص تعلیمی دانشگاه ها ضعیف است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، سعید مازندرانی ظهر چهارشنبه در جلسه خبری که به مناسبت هفته کارآفرینی در گرگان برگزار گردید، عنوان کرد: یکی از مشکلات ما در کشور فرهنگ کار و کارآفرینی بوده چراکه دولت درزمینهٔ تخصص آموزی در دانشگاه ها مطلوب اقدام نکرده هست. وی اضافه […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، سعید مازندرانی ظهر چهارشنبه در جلسه خبری که به مناسبت هفته کارآفرینی در گرگان برگزار گردید، عنوان کرد: یکی از مشکلات ما در کشور فرهنگ کار و کارآفرینی بوده چراکه دولت درزمینهٔ تخصص آموزی در دانشگاه ها مطلوب اقدام نکرده هست.

وی اضافه کرد: ضروری هست به دنبال این باشیم که مشکلات موجود در زیرساخت ها را برطرف کنیم و از کارآفرینان پشتیبانی بیمه ای برخوردار باشیم.

مازندرانی عنوان کرد: ضروری هست قبول کنیم فرهنگ کار و کوشش در کشور ما ضعیف بوده و این هنر رسانه هاست که ذهنیت جوانان را از شغل ها اداری به طرف کارآفرینی سوق دهد.

وی بابیان اینکه کارآفرینی تنها یک واژه نیست، عنوان کرد: کارآفرینی یعنی اقدام و فردی که وارد عرصه اقدام می شود دشواری های کار را تحمل می کند و با مشکلات مقابله می کند.

وی عنوان کرد: در راستای افزایش کارآفرینی جلسه های فشرده ای را با دستگاه های علمی، پژوهشی، صنعت و معدن و …

.. مازندرانی با اشاره به برنامه های هفته کارآفرینی در استان گلستان عنوان کرد: «مسابقات کتاب خوانی و علمی برای خانواده های اقشار کارگری»، «همایش چالش ها و مجال های حرفهی بانوان»، «تقدیر از کارآفرینان برتر»، «جلسه هم اندیشی با کارآفرینان برای احصاء مشکلات کارآفرینی»، «بازدید کارآفرینان از جایگاه ها تخصصی و تعلیمی فنی و حرفه ای»، «برپایی همایش کارآفرینی و چالش های پیش رو»، «نشست تخصصی کارآفرینان با استاندار گلستان در هفته آینده» و .

فضای اکتساب و کار در گلستان کم شدن داشته است

ازجمله برنامه های هفته کارآفرینی هست.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان عنوان کرد: کارگاه های متفاوتی در راستای برطرف موانع کارآفرینان برگزار می کنیم و کوشش می کنیم هرسال یک کارآفرین برتر ملی از استان ارائه کنیم…

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان عنوان کرد: جلسه های فراوانی با دهیاران برگزار کرده ایم تا طرح ها و پیشنهاد های تولیدی شایسته را جمع آوری کنند تا بعد از تأیید استان تسهیلات ضروری در اختیار کارآفرینان و روستاییان قرار گیرد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان دنبال کرد: شناسایی اشخاص کارآفرین و پشتیبانی های ویژه از این کارآفرینان در فرمان کار ما واقع هست و به همین مقصود پنج شرکت مشاور کارآفرینی در سطح استان تأسیس کردیم تا پاسخگوی سؤالات کارآفرینان در زمینه های متفاوت باشد.

وی اضافه کرد: ضروری هست شرکت های پشتیبان کارآفرینی را شناسایی کنیم و از این شرکت ها پشتیبانی کنیم چراکه این شرکت ها از کارآفرینان پشتیبانی می کنند و با تامین و در اختیار قرار دادن مراجع موردنیاز به کارآفرینان زمینه فروش فرآورده ها را فراهم می کنند… مازندرانی در ارتباط با اشتغال تبعه دیگر کشورها عنوان کرد: ۱۴۰ حرفه ازجمله چرم سازی، حفاری قنات، کار در کارخانه و .

۶ وی عنوان کرد: برپایه آخرین آمار قیمت بیکاری در استان گلستان در سال ۹۵، ۱۲.۹