تاریخ: ۹:۴۴ :: ۱۳۹۶/۰۸/۳۰
عقب نشینی نمی کنیم/ آقای وزیر منتظر ملاقات با شماییم

حمیدرضا نوربخش مدیر سی و سومین جشنواره موسیقی فجر در صحبت با خبرنگار راهنمای سفر من در مورد دیرکرد در تایید اساسنامه جشنواره موسیقی فجر که چندی پیش از سوی دفتر موسیقی به دفتر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال شده هست، توضیح داد: ساز و کار جشنواره موسیقی فجر به نوعی بوده که طی چند […]

حمیدرضا نوربخش مدیر سی و سومین جشنواره موسیقی فجر در صحبت با خبرنگار راهنمای سفر من در مورد دیرکرد در تایید اساسنامه جشنواره موسیقی فجر که چندی پیش از سوی دفتر موسیقی به دفتر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال شده هست، توضیح داد: ساز و کار جشنواره موسیقی فجر به نوعی بوده که طی چند سال سابق رو به جلو هدایت شده و اینگونه نبوده که محیط کاری بدون ضابطه باشد ولی به نظرم ما رویه برپایی جشنواره توان دارد بعنوان یک دستورالعمل تدوین شده مورد دقت مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گیرد.

مدیر جشنواره موسیقی فجر یادآور گردید: به اعتقاد من ارزشمند تر از این مبحث واقعهی «سند موسیقی» هست که تا همین چند پارسال سخنی از تدوین آن نداشتیم. به هر حال چهل سال از برتری انقلاب اسلامی ایران می گذرد ولی تا چندی قبل سندی در حوزه موسیقی وجود نداشت که بتوان به آن تکیه کرد.

وی دنبال کرد: «سند موسیقی» یکی از ارزشمند ترین حوادث حوزه موسیقی هست که همه مدیران فرهنگی و مدیران کشور توان دارند با دقت به تصویب آن در شورای عالی انقلاب فرهنگی به آن استناد کنند و هر جا اختلافی به میان آمد با مساعدت آن به کارها رسیدگی کنند.

لذا پیش از واقعهی اساسنامه جشنواره موسیقی فجر که تایید آن از طریق وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مبحثی ضروری هست مبحث «سند موسیقی» مطرح هست که امیدوارم هرچه تند تر شاهد تصویب آن باشیم.

مدیرعامل منزل موسیقی ایران در مورد موضع ها تکراری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر صحبت برای حل مشکلات و موانع پیش روی موسیقی و اعمالی نشدن گفتگوها طی سال های موخر اهتمام کرد: من متاسفم از اینکه همه چیز معطل عزل و انتصاب ها می ماند.

این مطلبو از دست ندید!  سالیانه حدود ۲ میلیارد شاخه گل دورریز داریم

این خواننده موسیقی ایرانی دنبال کرد: ما با همه این مورد ها اهتمام می کنیم راه خودمان را برویم و خواسته ها ما سر جای خود واقع هست و در این زمینه هم هیچ تعارفی نداریم و در هیچ کجایی هم عقب نشینی نمی کنیم. آ

از هنگامی که آقای صالحی بعنوان وزیر در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول به کار شده است هیچکدام از صنوف قادر نبوده اند با وی ملاقاتی برخوردار باشند. مگر مرحله وزارت چند سال هست که قرار باشد این همه مدت وزیر را نبینیم؟

مگر مرحله وزارت چند سال هست که قرار باشد این همه مدت وزیر را نبینیم؟ وی در انتهاء سخن هایش گفته بود: وزیر ارشاد چندی پیش عنوان کرده بود که تا انتهاء مهر ماه همه عزل و انتصاب های مربوط با وزارت ارشاد مشخص می شود ولی مهر و آبان ماه گذشت. ما به این دولت خیلی امید داشتیم و مسایل صنفی و دقت به وضع معیشت هنرمندان، بیکاری، اشتغال هنرمندان موسیقی، مساله فارغ التحصیلان موسیقی و نحوه جذب آنان، نحوه حضور زنان نوازنده در عرصه موسیقی مورد های هست که وزارت ارشاد ضروری هست تصمیم قاطعی در مورد اش بگیرد.